POLONEZ NA PLACU BIEGAŃSKIEGO

W środę, 4 maja uczniowie z częstochowskich szkół zatańczyli poloneza na Placu Biegańskiego. W wydarzeniu tym, którego ideą było uczczenie obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja brali udział nasi siódmoklasiści 👏

WARSZTATY Z PEDAGOGIEM

Uczniowie z klasy przygotowawczej 7_8 brali udział w warsztatach na których między innymi budowali Wieżę Przyjaźni. Uczyli się jak poprzez planowanie i kompromis można osiągnąć sukces.

TEST KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

W ubiegłym tygodniu odbył się Test Kompetencji Trzecioklasisty ze wszystkich edukacji oraz z języka angielskiego. Uczniowie stanęli na wysokości zadania.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Uczniowie ukraińscy uczestniczyli w kolejnej wycieczce – do Warszawy. W stolicy naszego kraju odwiedzili grób Nieznanego Żołnierza, Starówkę i Zamek Królewski, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Łazienki Królewskie. Duże wrażenie na dzieciach wywarło nowoczesne centrum Warszawy. Była to najlepsza lekcja geografii, historii, sztuki i języka polskiego – tak oto uznali ukraińscy uczniowie i ich rodzice. Jeszcze raz podziękowania dla wszystkich dzięki którym nasze podróże po Polsce były możliwe.. Katarzyna Pulcer.

KAMPANIA POLA NADZIEI

Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Symbolem kampanii jest wiosenny kwiat – żonkil. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej wspierając idee bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjów.

MARSZ NADZIEI

Uczniowie kl. 2b wzięli dziś udział w MARSZU NADZIEI organizowanym co roku w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową.