POZNAJ POLSKĘ

Dnia 27.05.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa zorganizowanej w ramach Przedsięwzięcia MEiN  p.n. „Poznaj Polskę”.

Program „Poznaj Polskę” ma na celu wsparcie organów prowadzących w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Dzięki pozyskanym w ramach programu środkom finansowym 45 uczniów wraz z opiekunami odwiedziło jedną z historycznych stolic Polski – Kraków, będący do dziś centrum kultury i sztuki europejskiej. Uczniowie zwiedzili mi.in. Zamek Królewski na Wawelu – Katedrę Wawelską, Groby i Krypty Królewskie, Kryptę Prezydenta, Dzwon Zygmunta. Wiele radości i uśmiechu wywołało spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Wspólnie wdychaliśmy zapach przeszłych czasów i legend  spacerując po historycznym zespole miasta,  ulicą Grodzką do Rynku Starego Miasta – największego placu targowego Europy wraz z Sukiennicami – średniowiecznymi halami targowymi. Uczniowie zwiedzili Bazylikę Mariacką oraz wysłuchali Krakowskiego hejnału. Niesamowitym przeżyciem było dla uczestników wycieczki  zwiedzanie Muzeum – Podziemia Rynku znajdującego się pod płytą Rynku Głównego Krakowa oraz wystawy – „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa”.

Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii stworzyło naszym uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym, pomogło w poznawaniu naszego dziedzictwa narodowego, kulturowego oraz pozwoliło dotrzeć do ciekawych miejsc i zabytków.

PROGRAM SKRZYDŁA