FESTIWAL PIOSENKI UKRAIŃSKIEJ

30 maja w SP 41 odbył się Festiwal Piosenki Ukraińskiej. Na gali obecny był Pan Ryszard Stefaniak – Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, dyrektorzy częstochowskich szkół, sponsorzy, którzy wspierają ukraińskich uczniów w naszej szkole, a także laureaci Konkursu Piosenki Ukraińskiej ze swymi opiekunami. Konkursowe zmagania oceniło jury w składzie: pani Aneta Przybyłowicz- pracownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie, pani Ilona Kall- Szczypiór- nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie oraz pani Juliia Brovchuk – nauczyciel wychowawca klasy ukraińskiej oraz tłumacz. Pani Joanna Woźniak – dyrektor SP 41 podkreśliła wagę uroczystości, która jest wyrazem naszego wsparcia ukraińskiego narodu w trudnych dla niego chwilach. Zaproszeni goście oraz uczniowie wysłuchali wykonania ukraińskich piosenek ludowych, patriotycznych oraz nowoczesnych.

POBRZEŻE MORZA BAŁTYCKIEGO

Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy IIIA wykonali plakaty związane z Pobrzeżem Morza Bałtyckiego. Uczniowie sumiennie przygotowali informacje. Nie mogło zabraknąć również latarni morskich. M. Łapińska.

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

Dzień Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 41 im. Jana Matejki w Częstochowie. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i wychowawcami zorganizował obchody Dnia Europy w naszej szkole. W tym roku zadaniem uczniów było przygotowanie plakatów na temat krajów członkowskich UE. 5 maja przeprowadzono losowanie krajów przez przewodniczących, a następnie uczniowie pracowali nad zbieraniem informacji i ciekawostek na temat przydzielonych klasom państw. Plakaty zostały zaprezentowane w holu szkoły. Ponadto 13 maja odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs „Stolice Państw Członkowskich Unii Europejskiej”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach- klasy I-III oraz klasy IV- VII. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Celem organizacji obchodów Dnia Europy jest promowanie pokoju, współpracy oraz jedności na naszym kontynencie. Udział uczniów w przedsięwzięciu przyczynił się do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat krajów członkowskich Unii Europejskiej, rozwijania kompetencji społecznych i obywatelskich, a także doskonaleniu umiejętności współpracy w grupie. B. Małoszyc.

WARSZTATY

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IIIA uczestniczyli w warsztatach czytelniczych „W świecie motyli”, które odbyły się w WOM-ie. Podczas warsztatów poznali niezwykłe życie motyli. Dzieci kolorowały barwne motyle a dzięki aplikacji mogli wprawić je w ruch.

PIKNIK NAUKOWY

27 maja uczniowie klas: 2a, 2b, 3a brali udział w Pikniku naukowym Politechniki Częstochowskiej. Dzieci oglądały prezentacje Wydziałów Uczelni, podziwiały pokazy doświadczeń laboratoryjnych, przypominały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, uczestniczyły w zawodach sportowych i zabawach animacyjnych.