ZŁODZIEJE CZASU

14 czerwca klasa 1b uczestniczyła w warsztatach bibliotecznych pt. „Złodzieje czasu – dziecko w świecie nowoczesnych technologii” zorganizowanej w WOM Częstochowa. Uczniowie poznali bohaterów opowiadania: „O Sowie Huhu i Puchaczu Bubu”, rozmawiali o pułapkach dzisiejszych technologii oraz tym, jak można się ich ustrzec. Poznali alternatywne formy ciekawego spędzania czasu. A. Pala.

WARSZTATY TERENOWE

13 czerwca klasa 7 wzięła udział w warsztatach terenowych na Jurze zorganizowanych przez panią E. Ćwiklińską. Uczniowie odwiedzili Miejsce Straceń w Olsztynie, gdzie uczcili pamięć poległych, zapalając znicz. Następnie udali się do jaskini w Górach Towarnych. Ostatnim punktem wycieczki był odpoczynek nad jeziorkiem krasowym w Kusiętach. M. Orszulak.