SUKCES

Z radością informujemy, że uczeń klasy 3a zdobył tytuł Wicemistrza Ortografii w Konkursie „Dyktuś 2024” organizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN ”WOM” w Częstochowie, SP nr 11 oraz SP nr 14. Gratulujemy!

SUKCES

Miło nam poinformować, że Kaja Suchecka – uczennica klasy 3b, została laureatką w Powiatowym Konkursie Przyrodniczo – Plastycznym Nasza Jura „Piękno Osobliwości Jury Krakowsko- Częstochowskiej w różnych porach roku” zorganizowanego przez Zarząd Okręgu LOP w Częstochowie oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Częstochowie im. Zdobywców Przestworzy. Na konkurs wpłynęło 108 prac z 17 Szkół Podstawowych z Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Nasza uczennica Kaja zajęła I miejsce 🥇. Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów !🙂🎉

ZAWÓD CHIRURGA

W dniu dzisiejszym klasa 1b gościła kolejnego rodzica, który z pasją opowiadał o zawodzie chirurga. Dzieci dowiedziały się jakich narzędzi potrzebuje lekarz w swojej pracy, jak należy przygotować się do operacji pacjenta, jakie są rodzaje nici chirurgicznych, oglądały stetoskop z bliska, oraz mogły poćwiczyć na przyrządzie jakim jest trenażer laparoskopowy.