Wielkie brawa dla naszej ekipy z klasy 6a! 
Bartek, Kacper, Filip, Paweł oraz Jakub K. wywalczyli
I miejsce w grze terenowej upamiętniającej Jana Pawła II, zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego projektu IPN „Silni Polską”.
Chłopcy zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. historii Częstochowy, „Solidarności”, historii MPK oraz życia Jana Pawła II. Wykazali się nie tylko wiedzą
, ale również sprytem, wytrwałością, kreatywnością i świetną organizacją. Sprawnie przemieszczali się między kolejnymi punktami, mieszcząc się w wyznaczonym czasie
. Nie zabrakło im przy tym dobrego humoru
.
Najbardziej cieszy nas jednak ich współpraca zespołowa
. Pokazaliście, że działając razem, można pokonać każdą trudność i świetnie się przy tym bawić!
Serdecznie gratulujemy zwycięstwa! 
Finałowym etapem gry terenowej była wizyta w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, gdzie uczestnicy wzięli udział w poczęstunku, wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów II LO im. R. Traugutta oraz uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród. s. Stella K.




