13 kwietnia z okazji 86. rocznicy zbrodni katyńskiej odbyła się na Placu Katyńskim uroczystość upamiętniająca ofiary tej tragedii.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie częstochowskich szkół, delegacje młodzieży wraz z opiekunami oraz poczty sztandarowe. Dodatkowo uczniowie klas mundurowych wystawili dwa pododdziały kadetów. W uroczystości uczestniczyła również nasza szkoła, reprezentowana przez delegację uczniów z klasy 5B.
Program uroczystości obejmował odegranie hymnu państwowego, wystąpienia okolicznościowe, występ artystyczny, modlitwę ekumeniczną, apel pamięci wraz z salwą honorową oraz złożenie kwiatów przed tablicą memorialną.
Wydarzenie miało na celu godne uczczenie pamięci ofiar zbrodni katyńskiej oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Używamy plików cookie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Jeśli będziesz nadal korzystać z tej strony, założymy, że jesteś z niej zadowolony.