ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI

16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które uczyły jak nie marnować żywności. Sami dawali przykłady rozwiązań, które postanowili przekazać swoim rodzicom. Zakupy kontrolowane w zależności od wielkości rodziny, lista potrzebnych produktów przygotowywana przed wizytą w sklepie, kontrola daty ważności, dzielenie się kanapkami to tylko niektóre przykłady dobrych praktyk proponowanych przez dzieci. W sali terapeutycznej z inicjatywy samorządu szkolnego powstał punkt wspólnego spożywania posiłków. Dzieci przynoszą potrzebne produkty, wykonują kanapki i pilnują, aby nic się nie zmarnowało. Uczą się nie tylko racjonalnego wykorzystywania produktów spożywczych ale również współpracy w grupie i dzielenia się z innymi.