WYCIECZKA DO ŁODZI

29 maja uczniowie klas 2a, 2b i 3b uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Dzieci zwiedziły: Orientarium – wizyta w ZOO i jego nowej części z fauną i florą Azji Południowo-Wschodniej, zobaczyły kapięl największego słonia indyjskiego w Europie, rekordowego krokodyla gawialowego, zagrożone wyginięciem orangutany, a z podwodnego tunelu podziwiać mogły pływające nad głowami rekiny i płaszczki.
Po zakupieniu pamiątek i pysznym obiadku wycieczka udała się do EC1 – łódzkiego centrum nauki i eksperymentu, umiejscowionego w zrewitalizowanej Elektrowni Łódzkiej. Centrum wchodzi w skład kompleksu Łódź – Miasto Kultury. Nazwa nawiązuje do historycznej nazwy elektrociepłowni nr 1. Eksponaty pozwalają wykonywać zwiedzającym interaktywne eksperymenty i doświadczenia. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wyposażeni w porcję nowej wiedzy wrócili do Częstochowy.🐘☀️🦒🐅
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status