XVI POWIATOWY KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 2 marca w Szkole Podstawowej nr 41 im. J. Matejki w Częstochowie odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Po dwóch latach zdalnej formuły mogliśmy gościć uczestników i zaproszonych gości w murach naszej szkoły. Uroczystość uświetnił swoją obecnością pan Rafał Piotrowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Częstochowie. Na konkurs zgłosiło swoich uczestników 15 szkół z Częstochowy, powiatu częstochowskiego, myszkowskiego i kłobuckiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: poezja i pieśń patriotyczna. Zmagania oceniało jury w składzie: pani Agnieszka Grudzińska – konsultantka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, pani Anna Jaśkiewicz- nauczycielka gry na akordeonie w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie i pan Jarosław Cieślak – nauczyciel języka polskiego w V L O im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Joanna Woźniak. Konkurs poprowadziły pani Jolanta Malasiewicz i pani Monika Orszulak oraz uczniowie : Marta Kępińska i Bartłomiej Ignasiak. Dekorację nawiązującą do 160. rocznicy Powstania Styczniowego wykonała pani Bożena Górniak. Prezentację towarzyszącą występom przygotowała pani Agnieszka Głowacka. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.