PIXEL PARTY

Klasa 2B z okazji Dnia Kobiet wybrała się na wspólne wyjście do Pixel Party. Była to świetna okazja do integracji i spędzenia czasu razem poza szkołą.
Na miejscu korzystaliśmy z różnych gier i atrakcji, dzięki czemu wszyscy mogli się dobrze bawić. Dodatkowo wzięliśmy udział w warsztatach czekoladowych, podczas których dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o czekoladzie oraz przygotowaliśmy własne słodkie przysmaki. 🍫
Wyjście było bardzo udane, pełne śmiechu i dobrej zabawy, a wszyscy wróciliśmy z miłymi wspomnieniami. 🎉

ZEMSTA

Uczennice i uczniowie z klasy 7a uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu jakim był spektakl Aleksandra Fredry „Zemsta”. Przedstawienie odbyło się na scenie Akademickiego Centrum Kultury „Klub Politechnik”.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Niezapomniane wrażenia!
Za nami wspaniała wycieczka do Krakowa, którą odbyła klasa 4b w dniu 16 grudnia. Uczniowie mieli okazję pospacerować po mieście podążając Traktem Królewskim. Widzieli najważniejsze punkty miasta: ulicę Floriańską, dom rodzinny Jana Matejki, Kościół Mariacki i Sukiennice na Rynku Głównym, a następnie budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego i Collegium Maius. Emocje wzbudził Smok Wawelski oraz spacer po dziedzińcach i krużgankach Zamku Królewskiego na Wawelu. Odwiedziliśmy historyczną dzielnicę Krakowa – Kazimierz, a w tamtejszym Muzeum Etnograficznym uczestniczyliśmy w warsztatach bożonarodzeniowych, gdzie dawne tradycje i życie ludzi z regionu małopolskiego ukazywały, ile wspólnego jest w różnorodności.

WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

8 grudnia uczniowie klasy 3a wzięli udział w wyjątkowych warsztatach mikołajkowych w „Wesoło Mi”. Podczas zajęć dzieci mogły spróbować swoich sił w tworzeniu własnej, pysznej czekolady – od wyboru składników po dekorowanie gotowych słodkości. Było dużo twórczej zabawy, uśmiechów i świątecznej atmosfery. Efekty pracy małych cukierników wyglądały (i pachniały!) naprawdę wspaniale.

GWIAZDKA KLARY

W dniu 11.12.25 klasa 2a oraz 3a wybrały się do kina. To był dzień pełen wrażeń! Świąteczny film ” Gwiazdka Klary” wprowadził nas w klimat świąt Bożego Narodzenia. Później odbyły się warsztaty, podczas których dzieci robiły świąteczne aniołki. Coraz bliżej święta 🎄

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Nasi pierwszoklasiści mieli dziś niesamowite spotkanie ze Świętym Mikołajem. Oprócz prezentów, zabawy w bawialni na uczniów czekał słodki poczęstunek oraz smaczna pizza. Jednym słowem dzień pełen wrażeń.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

1 grudnia obchodziliśmy 👉 Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji uczennice kl. 8a – Zuzanna O., Julia M. oraz Zuzanna Z., pod opieką P. B. Grabary uczestniczyły w obchodach tego dnia w V LO im. A. Mickiewicza w Częstochowie, a także wzięły udział w Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Urząd Miasta Częstochowy i Starostwo Powiatowe. Uczennice zdobyły Dyplomy Uznania oraz otrzymały nagrody.

MŁODE HORYZONTY

W dniu 21.10.2025 uczniowie z klas: 4a, 4b i 5a wzięli udział w programie edukacyjnym „Młode Horyzonty” w kinie OKF „Iluzja”.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status