PRZEDSIĘWZIĘCIE EDUKACYJNE „DĘBY KATYŃSKIE W CZĘSTOCHOWIE”

Odwiedziny „Dębu pamięci” funkcjonariusza Policji Państwowej Romana Musia

W styczniu 2021r. szkolny zespół zadaniowy przedsięwzięcia edukacyjnego „Dęby katyńskie w Częstochowie” udał się na Plac Katyński w Częstochowie.

Uczniowie i ich rodzice z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat okoliczności powstania tego szczególnego miejsca, poświęconego częstochowianom, którzy stracili życie w zbrodni katyńskiej. Pan Magdalena Papalska wyjaśniła uczniom szkoły podstawowej pojęcie „zbrodni katyńskiej” i przedstawiła życiorys Romana Musia.

Uczniowie zespołu zadaniowego odnaleźli płytę  i dąb poświęcone tragicznie zmarłemu Romanowi Musiowi, następnie zapalili znicz i minutą milczenia uczcili pamięć bohatera.