OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

2021/2022

2020/2021

  • Tomasz Górczyński – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur
  • Julia Handzel – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Na online jest mi fajnie – jeden dzień z e-lekcji”
  • Kacper Suchan – I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Najnowszej Historii Polski „Od Solidarności do Współczesności. Polska w latach 1980-2021”
  • Zuzanna Operacz – II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zabawka Ekologiczna”
  • Karolina Scherer – II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zabawka Ekologiczna”
  • Karolina Małota – II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zabawka Ekologiczna”
  • Zuzanna Zając – III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zabawka Ekologiczna”
  • Kacper Kościelny – III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zabawka Ekologiczna”

2019/2020

  • Jakub Rakus i Krzysztof Trzepizór – nagroda w konkursie Eko Wynalazcy
  • Gaja Jagielska, Paulina Szymczyk, Julia Jeż, Zuzanna Zając – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Zamień stare na nowe”
  • Bartosz Ignasiak – III miejsce w VIII Powiatowym Konkursie „Szkolne Izby Pamięci i Tradycji Narodowej” w kategorii „Historia w przedmiotach zaklęta”
  • Oliwia Lenart – wyróżnienie w VIII Powiatowym Konkursie „Szkolne Izby Pamięci i Tradycji Narodowej” w kategorii „Historia w przedmiotach zaklęta”
  • Kornelia Słabosz – III miejsce w Powiatowym Konkursie CZYTELNICZO-JĘZYKOWYM „Magia świąt Bożego Narodzenia”
  • Zuzanna Zając – II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Integracyjnym „ZOSTAŃ CUKIERNIKIEM NA ŚWIĘTA. HOBBY A MOŻE ZAWÓD?”
  • Zuzanna Ozga – III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Integracyjnym „ZOSTAŃ CUKIERNIKIEM NA ŚWIĘTA. HOBBY A MOŻE ZAWÓD?”
  • Julia Handzel – II miejsce w VI Powiatowym Konkursie Literackim „Świat wykreowany”
  • Zuzanna Poskuta – III miejsce w VI Powiatowym Konkursie Literackim „Świat wykreowany”
  •  

2018/2019

Osiągnięcia naukowe i artystyczne

  • Agnieszka Prudło – laureatka w Wojewódzkim Konkursie z matematyki
  • Krzysztof Woźniak, Martyna Surlej, Szymon Kołodziejczyk – Laureaci w XI Powiatowym Konkursie z Historii Sztuki i Historii Ojczystej „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” w kategorii plastycznej „Martwa natura w rysunku i malarstwie”    
  • Marcel Słabosz – wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR
  •  Szymon Milka – I miejsce X Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Tajniki Techniki”
  • Natalia Skuza – I miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Zimowe zjawiska przyrodnicze”
  • Maciej Kimla – I miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Zimowe zjawiska przyrodnicze”
  • Marianna Mrozek – I miejsce w IV edycji Powiatowego Konkursu na Projekt Edukacyjny „Moja pasja – mój zawód”
  • Magdalena Nowakowska – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Architektura mojego krajobrazu”
  • Magdalena Nowakowska – I miejsce w Konkursie Fotograficznym „Moje wspomnienia”
  • Marianna Mrozek –  I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”
  • Aleksandra Dutkiewicz, Marianna Mrozek, Maria Hadaś – I miejsce w IV Powiatowym Konkursie „Szkolne Izby Pamięci i Tradycji Narodowej”
  • Róża Fąfrowicz – I miejsce w Powiatowym Konkursie „Zostań cukiernikiem na święta. Hobby a może zawód?”
  • zespół BRAVISSIMO  – II miejsce w XII Powiatowym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej
  •  Maria Hadaś – II miejsce w III powiatowym konkursie „Podróż moich marzeń – śladami słynnych matematyków”
  • Kacper Kucięba – II miejsce w IX Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Ciało człowieka”
  • Julia Kałwak – III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Ciało człowieka”
  • Julia Dębińska – III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ozdoba Bożonarodzeniowa”
  • Maria Hadaś – wyróżnienie w Powiatowym Festiwalu „EuroMusic 2019”
  • Marcel Słabosz – wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym ” Myśl Logicznie”
  • Zofia Wypych – wyróżnienie w IV Regionalnym Konkursie „Energetyka jądrowa przyszłością narodu” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
  • Leon Braszczyński – wyróżnienie w IV Regionalnym Konkursie „Energetyka jądrowa przyszłością narodu” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
  • Magdalena Nowakowska – wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Zwykłe może być niezwykłe”
  •  Natalia Kowalczuk – wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie z Historii Sztuki i Historii Ojczystej „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” w kategorii plastycznej „Martwa natura w rysunku i malarstwie”
  • Katarzyna Knapik – wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie „Motywy przyrodnicze w ubiorze”
  • Róża Fąfrowicz – Nagroda Specjalna Ligii Ochrony Przyrody w X Powiatowym Konkursie „Motywy przyrodnicze w ubiorze”

2017/2018

Osiągnięcia naukowe i artystyczne

  • Kateryna Reuka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego
  • Agneta Saliuk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego
  • Kinga Stankiewicz laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
  • Barbara Świstak laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • Jakub Wojtkowiak laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • Michał Blachnicki finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Amelia Gorzelak finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
  • Kacper Gorzelak finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Igor Modrzycki finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Paweł Proszowski finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
  • Aniela Szlufik finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Jakub Szmidla finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • I m. Wiktoria Konieczna, Weronika Konieczna w XI Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego
  • I m. Marianna Mrozek w „Konkursie Literackim na recenzję wybranej książki”
  • I m. Amelia Sowińska w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tradycyjne ozdoby choinkowe”
  • I m. Marianna Mrozek w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tradycyjne ozdoby choinkowe”
  • I m. Szkoła Podstawowa nr 41 w Grze Miejskiej „Droga ku samodzielności”
  • I m. Oliwia Kołacz w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Dar słowa i dar tworzenia…”
  • I m. Anna Wójcik w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Dar słowa i dar tworzenia…”
  • I m. Karolina Szarzec w miejskim konkursie literackim „Jest to złota zasada w życiu: wymagać mało od świata, a dużo od siebie”
  • I m. Sandra Kolompar w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora” w kategorii Zabytkowe obiekty
  • I m. Alicja Myślikowska w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Piękna przyroda w moim mieście”
  • II m. Oliwia Jeż w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Piękna przyroda w moim mieście”
  • II m. Martyna Mazurek w II  Miejskim Konkursie Recytatorskim „Ja i moja mała Ojczyzna”
  • II m. Olga Kościelniak w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora” w kategorii Zabytkowe obiekty
  • II m. Kacper Kuleta XIII w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”
  • II m. Szkoła Podstawowa nr 41 w X edycji Konkursu na Wieczernikową Choinkę
  • II m. Kacper Kotusiewicz w Powiatowym Konkursie Wiedzy „Na Olimpijskim Szlaku”
  • II m. Jakub Kowalski w Powiatowym Konkursie „Księstwo Warszawskie – 210 rocznica utworzenia małego państwa wielkich nadziei”
  • II m. Julia Jaros w II w Powiatowym Konkursie Integracyjnym „Zostań cukiernikiem na święta – hobby a może zawód?” w kategorii forma przestrzenna
  • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 41 w Ogólnopolskim Przeglądzie „Wręczyckie Jasełka 2018” – grupa teatralna Arte
  • III m. Marianna Mrozek w IV Powiatowym Konkursie Literackim „Świat Wykreowany”
  • III m. Piotr Banasiak w Powiatowym Konkursie Wiedzy „Na Olimpijskim Szlaku”
  • III m. Marianna Mrozek w III edycji Powiatowego Konkursu na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
  • III m. Alicja Myślikowska w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora” w kategorii Atrakcje przyrodnicze
  • wyróżnienie Agnieszka Strona w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Hiv/AIDS
  • wyróżnienie Wiktoria Niczyporuk w IX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Pamięci Haliny Poświatowskiej”
  • wyróżnienie Dominika Górawska w III edycji Powiatowego Konkursu na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
  • wyróżnienie Dominik Kasprzyk w III edycji Powiatowego Konkursu na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
  • wyróżnienie Sandra Kolompar w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora” w kategorii Zabytkowe obiekty
  • wyróżnienie Amelia Sowińska w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora” w kategorii Zabytkowe obiekty
  • wyróżnienie Maja Kotyl w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora” w kategorii Atrakcje przyrodnicze
  • wyróżnienie specjalne Zuzanna Rynkowska w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora”
  • wyróżnienie Mikołaj Duda w  Powiatowym Konkursie Plastycznym „Dar słowa i dar tworzenia…”

Osiągnięcia sportowe

  • I m. Anna Górna w XXVI edycji Turniejów Szachowych „Grand Prix”
  • I m. Bartłomiej Grabowicz w Festiwalu Biegowym „Jestem zdrowy – szybko biegam”
  • I m. Szkoła Podstawowa nr 41 w rywalizacji klas gimnazjalnych XXVIII Złotej Mili Częstochowy
  • I m. Jan Niemczyk w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym w Warszawie
  • II m. Krystian Czekaliński w Festiwalu Biegowym „Jestem zdrowy – szybko biegam”
  • II m. Szkoła Podstawowa nr 41 w zawodach sportowych „Częstochowskie Dni Profilaktyki”
  • II m. Szkołą Podstawowa nr 41 w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym w Warszawie
  • III m. Szkoła Podstawowa nr 41 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – piłka siatkowa chłopców
  • III m. Szkoła Podstawowa nr 41 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w piłce nożnej chłopców
  • III m. Kinga Stankiewicz w XVII Międzyszkolnych Marszach na Orientację „InOMANIA”
  • IV m. Przemysław Guziak w  XXVI edycji Turniejów Szachowych „Grand Prix”
  • IV m. Anna Kaczmarek, Karolina Kuliś w XVII Międzyszkolnych Marszach na Orientację „InOMANIA”
  • VI m. Szkoła Podstawowa nr 41 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców

2016/2017

Osiągnięcia naukowe i artystyczne

  • Marta Chejduk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeńśtwie
  • Natalia Kruk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Weronika Łyzińska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Weronika Łyzińska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
  • Agneta Saliuk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego
  • Daniel Kucharski finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • Zofia Orłowska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • I m. Natalia Skuza w VII Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej Cecyliada 2016
  • I m. Natalia Kowalczuk w konkursie plastycznym „Alkohol Twój wróg”
  • I m. Anastazja Czerny w  II Powiatowym Konkursie na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
  • I m. Natalia Królak w  II Powiatowym Konkursie na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
  • I m. Dominika Górawska w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora”
  • I m. Weronika Łyzińska w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora”
  • I m. Magdalena Gancarek w XIII Regionalnym Konkursie Fotografii Krajoznawczej Mój Świat w Obiektywie „Znane, nieznane”
  • II m. Szymon Kołodziejczyk w konkursie plastycznym „Alkohol Twój wróg”
  • II m. Weronika Plaskacz w konkursie plastycznym „Alkohol Twój wróg”
  • II m. Martyna Szwed w II Powiatowym Konkursie Czytelniczo-Językowym Magia Bożego Narodzenia 2016
  • II m. Kacper Jóźwiak w  II Powiatowym Konkursie na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
  • II m. Marta Chejduk w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora”
  • II m. Dominika Górawska w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora”
  • II m. Jan Dywan w konkursie „Kartka świąteczna z odpadów”
  • II m. Urszula Radomska w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Piękno poezji renesansowej”
  • III m. Zuzanna Pandel w konkursie plastycznym „Alkohol Twój wróg”
  • III m. Wiktoria Niczyporuk w Powiatowym Konkursie Literackim „Opowiedz mi o swojej rodzinie”
  • III m. Mateusz Skuza w Regionalnym Konkursie Wiedzy „Na olimpijskim szlaku”
  • III m. Patrycja Urbańska w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Polska w obiektywie amatora”
  • IV m. Patryk Niczke  w Regionalnym Konkursie Wiedzy „Na olimpijskim szlaku”
  • III m. Eliza Kołodziejczyk w  II Powiatowym Konkursie na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
  • wyróżnienie Karolina Kuliś w konkursie plastycznym „Alkohol Twój wróg”
  • wyróżnienie Bartosz Lewicki w konkursie plastycznym „Alkohol Twój wróg”
  • wyróżnienie Martyna Żurawlew w konkursie plastycznym „Alkohol Twój wróg”
  • wyróżnienie Olga Marzec w II Powiatowym Konkursie Czytelniczo-Językowym Magia Bożego Narodzenia 2016
  • wyróżnienie Magdalena Gancarek w konkursie fotograficznym „Przyroda Ojczysta”
  • wyróżnienie Magdalena Gancarek w XIII Regionalnym Konkursie Fotografii Krajoznawczej Mój Świat w Obiektywie „Znane, nieznane”
  • laureatka Marta CHejduk w Powiatowym Konkursie Literackim z cyklu „Dar słowa i radość tworzenia”

Osiągnięcia sportowe

  • III m. Ewa Marczewska w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – szkolna liga L-A
  • IV m. Gimnazjum nr 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt
  • IV m. Gimnazjum nr 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – szachy koedukacyjne
  • VII m. Gimnazjum nr 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – piłka nożna chłopców

2015/2016

Osiągnięcia naukowe i artystyczne

  • Karolina Kluza laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Aleksandra Wójcik laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • Michał Zjawiony laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
  • Marta Chejduk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • Maciej Cierniak laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • Maciej Raźniak laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • Aleksandra Wójcik laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • Isabela Adam laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego
  • Dominika Karoń finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Maciej Cierniak finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego
  • Weronika Łyzińska Laureatka XIII Regionalnego Konkursu Ortograficznego o „Puchar Królewny Ortografki”
  • I m. Damian Komański w Powiatowym Konkursie Fotograficzno-Fizycznym „Uchwycić Światło”
  • I m. Magdalena Gancarek w II Powiatowym Konkursie Geograficzno-Historycznym na prezentację multimedialną „Cudze chwalicie swego nie znacie…”
  • I m. Karolina Kluza I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Poprawnej Polszczyzny „O gęsie pióro Mikołaja Reja”
  • I m. Natalia Kruk w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy O Książce i Literaturze „Czytam, Więc Jestem”
  • I m. Magdalena Olbrych w III edycji „Konkursu Wiedzy o żywieniu”
  • I m. Anna Karońska w konkursie fotograficznym „Nauki przyrodnicze w obiektywie”
  • II m. Karolina Kaliściak, Michał Zymek w III Powiatowym Konkursie „Kultura bycia radością życia”
  • II m. Kacper Gorzelak, Zuzanna Kocyga, Patryk Staszczak w konkursie „Jan Paweł II Przyjacielem Młodych”
  • II m. Gimnazjum nr 12 w konkursie „Jedz zdrowo – zdrowa chemia w żywności”
  • III m. Gimnazjum nr 12 w konkursie „Jedz zdrowo – zdrowa chemia w żywności”
  • Wyróżnienie Urszula Radomska w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy O Książce i Literaturze „Czytam, Więc Jestem”
  • Wyróżnienie Patrycja Urbańska w I Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym „Bleu, Blanc, Rouge”
  • Wyróżnienie Karolina Kluza w konkursie fotograficznym „Nauki przyrodnicze w obiektywie”
  • Wyróżnienie Justyna Wróbel w konkursie na prezentację multimedialną „Częstochowa w XX-leciu międzywojennym”
  • Wyróżnienie Maja Trzepizur w konkursie recytatorskim w ramach VIII Archidiecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci
  • Wyróżnienie Piotr Jelonek w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Światło w pejzażu”
  • Wyróżnienie Weronika Lubczyk w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS
  • Wyróżnienie Kamila Wojnowska w Powiatowym Konkursie „Miłośnicy ptaków na start”

Osiągnięcia sportowe

  • I m. Julia Owczarek w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w pływaniu 50 stylem motylkowym
  • I m. Gimnazjum nr 12 w turnieju strzeleckim o puchar dyrektora Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego
  • I m. Gimnazjum nr 12 w Turnieju Piłki Siatkowej Z Okazji Dnia Wiosny
  • II m. dziewczęta w Mistrzostwach Częstochowy w Piłce Ręcznej
  • III m. chłopcy w Mistrzostwach Częstochowy w Piłce Siatkowej
  • III m. chłopcy w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w piłce nożnej
  • III m. chłopców w Śląskiej Lidze Orlików (drużynowo)
  • III m. chłopcy w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w łyżwiarstwie szybkim
  • III m. Gimnazjum nr 12 w Powiatowym Turnieju Tenis Stołowego Szkół Gimnazjalnych
  • IV m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w pływaniu
  • IV m. chłopcy w Szachach – Powiat Grodzki
  • IV m . chłopcy w Mistrzostwach Częstochowy w Piłce Koszykowej
  • IV m. Jan Niemczyk w Jurajskiej Lidze Rowerowej (indywidualnie)
  • IV m. Jan Niemczyk w Złotej Mili Częstochowy
  • V m. dziewczęta w Mistrzostwach Gimnazjów w Częstochowy w Piłce Siatkowej
  • VI m. chłopcy w Mistrzostwach Częstochowy w Tenisie Stołowym
  • VII m. chłopcy w Sztafetowych Biegach Przełajowych (drużynowo)
  • VII m. dziewczęta w Sztafetowych Biegach Przełajowych (drużynowo)

2014/2015

Osiągnięcia naukowe i artystyczne

  • Bartłomiej Lisiński laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Aleksandra Wójcik laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Michał Maras laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • Marta Grajcar laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  • Kateryna Isayeva laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego
  • Katarzyna Otrębska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii

 

  • I m. Michał Zjawiony w XII Regionalnym Konkursie Ortograficznym o „Puchar Królewny Ortografki”
  • I m. Antoni Braszczyński w III Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Barwy Jesieni”
  • I m. Karolina Kędryk w X Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”
  • I m. Piotr Jelonek w Powiatowym Konkursie Historycznym „500-lecie bitwy pod Orszą 1514 roku. Z dziejów polityki zagranicznej i wewnętrznej ostatnich Jagiellonów”
  • I miejsce Filip Wolski w Powiatowym Konkursie o Józefie Piłsudskim
  • I m. Michał Zjawiony w konkursie „Zostań mistrzem języka angielskiego” w szkole językowej Empik
  • I m. Maciej Cierniak w konkursie ortograficznym „Wielkie Dyktando w Reju”
  • I m. Maja Trzepizur w Szkolnym Konkursie plastycznym „Nie ma siły większej niż miłość
  • I m. Anna Karońska w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”
  • I m. Magdalena Gancarek w VII Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza kartka wielkanocna”
  • I m. Dariusz Polak w Powiatowym konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną pt: „Matematyka wokół nas”
  • I m. Marcin Lalak w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Historii Polski
  • I m. Magdalena Gancarek w powiatowym konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną „Matematyka wokół nas”
  • I m. Michał Zjawiony w XIII Powiatowym Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego „Sprawdź swój Angielski”
  • I m. Michał Zjawiony w powiatowym konkursie języka angielskiego „Your data – your concern”
  • I m. Maciej Partyka w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej „Z piosenką po Europie”
  • I m. Victoria Tymczyszyn w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej „Z piosenką po Europie”
  • I m. Maciej Partyka w Powiatowym Konkursie Muzycznym pod hasłem „Kobieta”
  • I m. Michał Zjawiony w Powiatowym Konkursie Informatyczno-Historycznym „Generał Władysław Anders: człowiek – żołnierz – polityk”
  • I m. Patrycja Urbańska w III Powiatowym Konkursie Historyczno-Polonistycznym „Życie i działalność Józefa Piłsudskiego”
  • I m. Zofia Pulcer w IV Miejsko-Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Uzależnieniom-STOP”
  • I m. Marta Chejduk w VII Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Piastów”
  • I m. Michał Zjawiony w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Językach „Poliglota”
  • I m. Maciej Partyka w III Powiatowym Festiwalu Piosenki
  • I m. Antoni Borkowski w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Uzależnienia kradną wolność”
  • I m. Bartosz Sieniawski w konkursie artystycznym pt. „Inni” realizowanym w ramach projektu „Toleruję, nie hejtuję”
  • I m. Gimnazjum nr 12 w grze terenowej „Miejsca pamięci w Częstochowie”
  • I m. Wiktoria Zygoń w kategorii plastycznej w XIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”
  • I m. Zofia Pulcer w konkursie fotograficznym „Wnętrze w stylu…”
  • I m. Klementyna Mazurek w konkursie fotograficznym „Chemia i fizyka w kadrze gimnazjalisty”
  • I m. Maciej Raźniak w VIII Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki”
  • I m. Krzysztof Wesołek w Powiatowym Konkursie Geograficzno-Historycznym na prezentację multimedialną „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”
  • II m. Gimnazjum nr 12 w XIII Przeglądzie Zespołów Teatralnych „Wręczyckie Jasełka 2015” – Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość
  • II m. Natalia Marlińska w powiatowym konkursie języka angielskiego „Your data – your concern”
  • II m. Maja Trzepizur w III Powiatowym Konkursie Historyczno-Polonistycznym „Życie i działalność Józefa Piłsudskiego”
  • II m. Dominika Karoń w V Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada”
  • II m. Weronika Łyzińska w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
  • II m. Patrycja Urbańska w konkursie fotograficznym „Ślady Francji wokół nas”
  • II m. Weronika Łyzińska w XIII Powiatowym Konkursie Poprawnej Polszczyzny „O gęsie pióro Mikołaja Reja”
  • II m. Patrycja Urbańska w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
  • II m. Karolina Grajcar w Szkolnym Konkursie plastycznym „Nie ma siły większej niż miłość”
  • II m. Gimnazjum nr 12 w konkursie na Małe Formy Teatralne pod hasłem „Młodość bez uzależnień”
  • II m. Natalia Saleta w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Komiksem opowiadamy mity greckie”
  • II m. Weronika Łyzińska w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Mieszkam w Beskidach
  • II m. Natalia Marlińska w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej
  • II m. Weronika Łyzińska w III Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Wielkie dyktando w Reju”
  • II m. Weronika Łyzińska w konkursie „Romuald Traugutt i jego epoka”
  • II m. Karolina Kluza w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Językach „Poliglota”
  • II m. Kacper Prauzner w V Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Ciało człowieka”
  • II m. Aleksandra Wójcik w XVI Powiatowym Konkursie Gimnazjalnym „Matematyka w praktyce” Częstochowa 2015
  • III m. Daniel Kucharski w XVI Powiatowym Konkursie Gimnazjalnym „Matematyka w praktyce” Częstochowa 2015
  • III m. Amelia Hutyra w VIII Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki”
  • III m. Alicja Mlek w VIII Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki”
  • III m. Maciej Raźniak w Powiatowym Konkursie Informatyczno-Historycznym „Generał Władysław Anders: człowiek – żołnierz – polityk”
  • III m. Michał Maras w powiatowym konkursie języka angielskiego „Your data – your concern”
  • III m. Marta Chejduk w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Komiksem opowiadamy mity greckie”
  • III m. Kacper Górak w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Historii Polski
  • III m. Martyna Borowik w konkursie fotograficznym „Ślady Francji wokół nas”
  • III m. Marta Chejduk w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z Pana Tadeusza”
  • III m. Małgorzata Potasińska w Szkolnym Konkursie plastycznym „Nie ma siły większej niż miłość”
  • III m. Jan Zwierzyński w powiatowym konkursie „Dorobek kulturalny, naukowy i gospodarczy krajów niemieckojęzycznych – sławni Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy
  • III m. Marta Chejduk w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”
  • III m. Magdalena Gancarek w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”
  • III m. Emilia Gołdy w Powiatowym Konkursie „Lwów – zawsze wierny”
  • III m. Oliwia Kałwak w Powiatowym Konkursie „Lwów – zawsze wierny”
  • III m. Karolina Kaliściak w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Uzależnienia kradną wolność”
  • III m. Justyna Wróbel w konkursie multimedialnym „Jan Paweł II wzorem dla młodzieży”
  • III m. Zofia Pulcer w konkursie multimedialnym „Opowiem Ci o Częstochowie”
  • III m. Weronika Łyzińska w Powiatowym Konkursie Geograficzno-Historycznym na prezentację multimedialną „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”
  • III m. Gimnazjum nr 12 w I Przeglądzie Szkolnych Amatorskich Zespołów Satyryczno-Literackich Województwa Śląskiego
  • III m. Katarzyna Otrębska w V Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Ciało człowieka”
  • III m. Marta Glajcar w V Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Ciało człowieka”
  • III m. Antoni Braszczyński w zawodach w narciarstwie alpejskim o puchar Prezydenta RP
  • IV m. Jakub Górnicz w konkursie „Zostań mistrzem języka angielskiego” w szkole językowej Empik
  • wyróżnienie Michał Maras w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI „Biblia i Przypowieści biblijne”
  • wyróżnienie Amelia Hutyra i Natalia Marlińska w VIII Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii pieśń
  • wyróżnienie Bartosz Sieniawski w I Powiatowym Konkursie Literackim „Świat wykreowany” na opowiadanie fantasy lub science fiction
  • wyróżnienie Weronika Łyzińska w konkursie fotograficznym „Ślady Francji wokół nas”
  • wyróżnienie Justyna Wróbel w XIII Jurajskim Konkursie Plastycznym „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”
  • wyróżnienie Weronika Łyzińska w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z „Pana Tadeusza”
  • wyróżnienie Elżbieta Ferenc w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moje miasto, moja dzielnica, moja okolica”
  • wyróżnienie Maciej Cierniak w Ogólnopolskim konkursie dotyczącym bitwy pod Monte Cassino
  • wyróżnienie Wiktoria Tymczyszyn w V Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada”
  • wyróżnienie Jacek Kowalski w VII Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza kartka wielkanocna”
  • wyróżnienie Stanisław Szlufik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
  • wyróżnienie Szymon Prusak w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
  • wyróżnienie Katarzyna Otrębska w VII Międzypowiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Wiosna, wiosna ach to ty…”
  • wyróżnienie Kornelia Wilk w VII Międzypowiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Wiosna, wiosna ach to ty…”
  • wyróżnienie Jan Kiepura w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Sancta Maria”
  • wyróżnienie Matylda Kalinowska w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Zdjęcie z podróży”
  • wyróżnienie Klementyna Mazurek w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Zdjęcie z podróży”
  • wyróżnienie Michał Zjawiony w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Zdjęcie z podróży”
  • wyróżnienie Antoni Borkowski w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o św. Janie Pawle II pt. „Program miłości”
  • wyróżnienie Natalia Kaliściak w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o św. Janie Pawle II pt. „Program miłości”
  • wyróżnienie Wiktoria Ginał w konkursie multimedialnym „Jan Paweł II wzorem dla młodzieży”
  • wyróżnienie Natalia Golc w powiatowym konkursie literacko-plastycznym „Zima słowem i pędzlem malowana”
  • wyróżnienie Justyna Wróbel w wojewódzkim konkursie „Pays francophones en puzzle”
  • wyróżnienie Karolina Kaliściak w wojewódzkim konkursie „Pays francophones en puzzle”
  • wyróżnienie Karina Urbańska w konkursie na najlepszy układ gimnastyczno-akrobatyczny
  • wyróżnienie Sara Czech w konkursie na najlepszy układ gimnastyczno-akrobatyczny
  • grand prix Natalia Marlińska w konkursie multimedialnym „Opowiem Ci o Częstochowie”
  • grand prix Amelia Hutyra w konkursie multimedialnym „Opowiem Ci o Częstochowie”
  • nagroda specjalna jury Jan Kiepura w I Przeglądzie Szkolnych Amatorskich Zespołów Satyryczno-Literackich Województwa Śląskiego
  • Nadia Odwaga laureatka X Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Antologia Poezji Dzieci”

Osiągnięcia sportowe:

  • I m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w piłce ręcznej
  • I m. chłopcy w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w koszykówce
  • I m. Kacper Kościelny w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w tenisie stołowym
  • II m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w koszykówce
  • II m. Adam Jakubowski w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w drużynowych zawodach LA (zawdy rejonowe)
  • II m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej (zawody rejonowe)
  • II m. chłopcy w Gimnazjadzie Modzieży Szkolnej w szachach (zawody rejonowe)
  • II m. chłopcy w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w szachach
  • II m. Daniel Kucharski w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w szachach
  • III m. Mikołaj Wyporkiewicz w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w drużynowych zawodach LA (zawdy rejonowe)
  • III m. dziewczęta w finale XI Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o puchar Marszałka Województwa Śląskiego w badmintonie
  • III m. Daniel Kucharski w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w szachach
  • III m. chłopcy w Turnieju Piłki Siatkowej szkół gimnazjalnych o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych
  • IV m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w pływaniu
  • wyróżnienie Katarzyna Isajewa w XV Medialnym Konkursie Krajoznawczym „Region Częstochowski moja mała ojczyzna”

2013/2014

Osiągnięcia naukowe i artystyczne

  • Piotr Kołodziejczyk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • Julia Ratka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Piotr Kołodziejczyk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Piotr Kołodziejczyk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie
  • Natalia Małyska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • Joanna Koła finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Michał Suszalski laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI „Biblia i Przypowieści Biblijne”
  • Oskar Woźniaki laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI „Biblia i Przypowieści Biblijne”
  • I miejsce Zofia Pulcer w IX Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”
  • I miejsce Paweł Czerwik w powiatowym konkursie ”330 rocznica odsieczy wiedeńskiej. Z dziejów wojskowości polskiej XVII”
  • I miejsce Patryk Siedlik w II Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Zima słowem i pędzlem malowana”
  • I miejsce i nagroda Grand Prix Dawid Śledź w Ogólnopolskim Konkursie „Franc-T-Shirt” na logo koszulki promującej naukę języka francuskiego
  • I miejsce Klementyna Mazurek w Ogólnopolskim Konkursie literacko-plastycznym „Dis-moi 10 mots…à la folie 2014”
  • I miejsce Weronika Richane w II Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego „Vive la France”
  • I miejsce Justyna Wróbel w II Regionalnym Konkursie literacko-plastycznym „Tak wiele nas łączy…notre amitié”
  • II miejsce Magdalena Dychto w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ilustracja do wiersza Juliana Tuwima”
  • II miejsce Maximilian Bednarski w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym „ANIOŁ 2013”
  • II miejsce Aleksandra Maliszewska w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
  • II miejsce Milena Skrzypek w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Marzenia bezdomnego Reksia”
  • II miejsce Paweł Kostrzanowski w XII Jurajskim Konkursie Plastycznym „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”
  • II miejsce Katarzyna Otrębska i Michał Suszalski w VII Powiatowym Turnieju „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”
  • II miejsce Marta Garncarz w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Literaturze i Teorii Literatury
  • II miejsce Magdalena Dychto w konkursie plastycznym „Mój wymarzony zawód”
  • II miejsce Maciej Raźniak w konkursie „Częstochowianie w marszu do Niepodległej” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
  • II miejsce Zofia Pulcer w Powiatowym Konkursie o Najnowszej Historii Polski „od Narodzin Solidarności do Wolnej Polski. Polska w latach 1980-2014″
  • II miejsce Zofia Pulcer w Ogólnopolskim Konkursie literacko-plastycznym „Dis-moi 10 mots…à la folie 2014”
  • II miejsce Natalia Kaliściak w II Regionalnym Konkursie literacko-plastycznym „Tak wiele nas łączy…notre amitié”
  • III miejsce Piotr Mońka w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „BARWY JESIENI”
  • III miejsce Krzysztof Maciejewski w IX Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”
  • III miejsce Maja Zajączkowska w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Marzenia bezdomnego Reksia”
  • III miejsce Paulina Łataś w Powiatowym Konkursie Wiedzy o „Kamieniach na szaniec”
  • III miejsce Maciej Raźniak w VII Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” w kategorii konkurs plastyczny
  • III miejsce Karolina Choraczyńska w konkursie recytatorkim poświęconym Juliuszowi Słowackiemu
  • III miejsce Uczniowie klasy 3f w XII Przeglądzie Zespołów Teatralnych „Wręczyckie Jasełka”
  • III miejsce zespół Bravissimow VII Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii pieśń (zespół)
  • III miejsce Zofia Pulcer w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Krajobrazy mi znane – wiosną malowane. Oznaki wiosny w ogrodzie.” w kategorii fotografia
  • III miejsce Ali Aboud w Międzypowiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Wiosna, wiosna ach to Ty…”
  • III miejsce Zofia Witoszek, Piotr Kołodziejczyk, Cezary Szeląg w IV Powiatowym Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • III miejsce Karolina Kaliściak w II Regionalnym Konkursie literacko-plastycznym „Tak wiele nas łączy…notre amitié”
  • Wynik bardzo dobry Michał Suszalski w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2014”
  • Wynik bardzo dobry Piotr Kołodziejczyk w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2014”
  • Wyróżnienie Bartłomiej Lechowicz w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI „Biblia i Przypowieści Biblijne”
  • Wyróżnienie Kacper Kościelny w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI „Biblia i Przypowieści Biblijne”
  • Wyróżnienie dla Gimnazjum nr 12 w II Międzyszkolnym Konkursie „Szkolne Izby Pamięci i Tradycji Narodowej”
  • Wyróżnienie Kacper Trzeciak w konkursie na projekt graficzny logo Projektu Informacyjno-Promocyjnego „Młodzi-Kreatywni”
  • Wyróżnienie Maria Magdalena Jeziorowska w IV Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada”
  • WyróżnienieMaria Magdalena Jeziorowska w VII Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii poezja
  • Wyróżnienie Iga Całus w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Marzenia bezdomnego Reksia”
  • Wyróżnienie Iga Całus w Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”
  • Wyróżnienie Karolina Sikora w powiatowym konkursie plastycznym „ZIMA słowem i pędzlem malowana”
  • Wyróżnienie Szymon Prusak w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2014”
  • Wyróżnienie Weronika Będkowska w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2014”
  • Wyróżnienie Julia Kotas w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2014”
  • Wyróżnienie Stanisław Szlufik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2014”
  • Wyróżnienie Wiktoria Zygoń w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2014”
  • Wyróżnienie Klementyna Mazurek w Międzypowiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Wiosna, wiosna ach to Ty…”
  • Wyróżnienie Bartłomiej Lisiński w II Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego „Vive la France”
 
Osiągnięcia sportowe
  • I miejsce Piotr Kołodziejczyk, Dawid Kiereś,- 40 Jesienne Marsze na Orientację
  • II miejsce Mateusz Michalak – Złota Mila Częstochowy
  • II miejsce w Jurajskiej Lidze Rowerowej runda jesienna -dziewcząt – Emilia Grajcar
  • III miejsce drużynowo- Złota Mila Częstochowy
  • III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych Powiatu Grodzkiego- chłopcy
  • III miejsce Julia Owczarek- zawody pływackie, 50m styl motylkowy
  • IV miejsce w Jurajskiej Lidze Rowerowej runda jesienna- chłopcy- Damian Motylewski
  • IV miejsce w sztafetowych biegach przełajowych Powiatu Grodzkiego
  • IV miejsce w Mikołajkowym Turnieju piłki siatkowej dziewcząt w Gimnazjum nr 7
  • V miejsce w XIX Andrzejkowo-Mikołajkowych Marszach na Orientację w kategorii TP (Iga Całus, Anna Karońska, Izabela Karońska,Natalia Golc, Karolina Sikora)
  • VI miejsce Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego- piłka ręczna – chłopcy
  • VI miejsce Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego-    drużynowo dziewczęta-pływanie
  • VIII miejsce Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego- drużynowo chłopcy-pływanie

2012/2013

Osiągnięcia naukowe i artystyczne:

  • Piotr Kołodziejczyk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • Weronika Ostrowska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Adrianna Blachnicka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Krystian Rachwał laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  • Magdalena Knapczyk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  • Piotr Kołodziejczyk finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  • Aleksandra Maliszewska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  • Joanna Nabiałek finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  • Piotr Kołodziejczyk finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Karolina Makuch finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Olga Potzralska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Marcel Raksimowicz finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

 

  • I miejsce Karolina Chrząstek w XIII Regionalnym Konkursie Dendrologicznym pod hasłem „Znam drzewa i krzewy”
  • I miejsce Karol WIatrowski w I Powiatowym Konkursie Historycznym „Prezydenci II Rzeczpospolitej”
  • I miejsce Zuzanna Ryś w Powiatowym Konkursie Kaligraficznym
  • I miejsce Gimnazjum nr 12 (Piotr Kołodziejczyk i Marcel Raksimowicz) w VI Powiatowym Turnieju „Matematyczno-przyrodniczy Czar Par”
  • I miejsce Olga Potyralska w IV edycji konkursu „JA, TY, MY” na sztukę teatralną
  • II miejsce Ewa Zajączkowska w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka świąteczna”
  • II miejsce Paulina Grzesik w powiatowym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”
  • II miejsce Martyna Kos w konkursie historycznym pt. „Polska Jagiellonów”
  • III miejsce Aleksandra Pniak w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
  • III miejsce Zuzanna Ryś w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Świat w oczach dziecka”
  • III miejsce uczniowie klasy 2b w XI Przeglądzie Zespołów Teatralnych „Wręczyckie Jasełka 2013” – Tradycje Bożonarodzeniowa budująca tożsamość
  • III miejsce Karol Wiatrowski w II Powiatowym Konkursie Polonistyczno-Historycznym „Życie i działalność Józefa Piłsudskiego”
  • III miejsce Weronika Czyżewska w IV edycji konkursu „JA, TY, MY” na sztukę teatralną
  • Wyróżnienie Patrycja Balik w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka świąteczna”
  • Wyróżnienie Michał Maras w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka świąteczna”
  • Wyróżnienie Szymon Dec w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
  • Wyróżnienie Piotr Kołodziejczyk w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”
  • Wyróżnienie Michał Maras w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”
  • Wyróżnienie Jakub Wilczyński w I Powiatowym Konkursie Historycznym „Prezydenci II Rzeczpospolitej”
  • Wyróżnienie Kacper Przybylski w Powiatowym Konkursie Historycznym „Kazimierz Pułaski – w służbie dwóch narodów”
  • Wyróżnienie Michał Maras w V Regionalnym Konkursie Komputerowym dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych pt. „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”
  • Wyróżnienie II stopnia Magdalena Knapczyk w Ogólnopolskim „Tęcza” pod hasłem „Kolory Jesieni”

Osiągnięcia sportowe:

  • I miejsce ,, Złota mila Częstochowy” – Michalak Mateusz
  • I miejsce Piotr Kołodziejczyk, Paulina Grzesik, Wiktoria Kulak, Marta Rak w XXIV – karnawałowym marszu na orientację
  • II miejsce szkoła w ,, Złotej mili Częstochowy”
  • II miejsce Bartosz Gęsiarz w łyżwiarstwie szybkim chłopców Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
  • III miejsce Gimnazjum nr 12 w łyżwiarstwie szybkim chłopców Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
  • III miejsce Jonasz Hartwich i  Wojciech Bzdok w XXIV – karnawałowym marszu na orientację
  • III miejsce Gimnazjum nr 12 w Integracyjnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Częstochowy
  • Ada Jońska – 9 miejsce Mistrzostwa Polski w rzucie młotem
  • I miejsce turniej piłki siatkowej chłopców ,, Gram w siatkówkę – żyję zdrowo na sportowo”
  • I miejsce turniej piłki siatkowej chłopców z okazji Dnia Sportu organizowany przez Zespół Szkół Technicznych
  • V miejsce Powiatowy turniej piłki nożnej dziewcząt
  • V miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i IX chłopców
  • II miejsce w Jurajskiej Lidze Rowerowej dziewcząt – Emilia Grajcar
  • III miejsce w Jurajskiej Lidze Rowerowej chłopców – Adam Randak

2011/2012

Osiągnięcia naukowe i artystyczne:

  • Barbara Synowiecka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Karolina Gębuś laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
  • Julia Makuch laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
  • Justyna Tutaj laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Aleksandra Tomaszewska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Agnieszka Jezierska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Aleksandra Tomaszewska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Karolina Makuch laureatka konkursu „Tablet w gimnazjum i szkole podstawowej” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
  • Małgorzata Skibińska laureatka konkursu ogłoszonego w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł 2011”
  • I miejsce Karolina Gębuś w IV Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”
  • I miejsce Michał Tokarski w Powiatowym Konkursie Krasomówczym „Moje hobby”
  • I miejsce Magdalena Knapczyk w Powiatowym Konkursie o Józefie Piłsudskim w kategorii plastycznej
  • I miejsce Patrycja Nowak w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
  • I miejsce Piotr Kołodziejczyk w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”
  • I miejsce Olga Potyralska w ogólnopolskim konkursie literackim na sztukę teatralną „Ja, Ty , My”
  • I miejsce Magdalena Knapczyk w Powiatowym Konkursie Graficznym „Jestem i zawsze byłem tylko żołnierzem”
  • I miejsce dla Gimnazjum nr 12 w IV Powiatowym Turnieju Tańca Nowoczesnego
  • III Krystian Rachwał miejsce w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”
  • II miejsce Michał Tokarski w V Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii poezja
  • II miejsce Piotr Kołodziejczyk w Powiatowym Konkursie Gimnazjalnym „Matematyka w praktyce – Częstochowa 2012”
  • II miejsce Joanna Nabiałek w Powiatowym konkursie inforamatycznym „Moja szkoła – Moja klasa”
  • II miejsce Martyna Kos Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS pt. „Żyję bez ryzyka”
  • II miejsce Błażej Radecki w II Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada”
  • II miejsce Michał Tokarski w Powiatowym Konkursie Recytatorskim poświęconym poezji Czesława Miłosza „Poetyckie Krajobrazy”
  • II miejsce klasa 1a w Grze Miejskiej – Pomocna Dłoń 2011
  • II miejsce Monika Cudak i Aleksandra Ludwin w I Konkursie Kulinarnym „Zdrowie na talerzu”
  • III miejsce Krystian Majewski w IV Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”
  • III miejsce Joanna Nabiałek w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
  • III miejsce Adrianna Blachnicka w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Piękno poezji renesansowej”
  • III miejsce Agata Kublicka w konkursie na wywiad prasowy „Częstochowianie – ciekaweosobowości, interesujące historie”
  • Wyróżnienie Marcel Raksimowicz w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2012”
  • Wyróżnienie Magdalena Knapczyk w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2012”
  • Wyróżnienie Julia Biszczak w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2012”
  • Wyróżnienie Robert Mermer w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2012”
  • Wyróżnienie Anna Jeziorska w konkursie „Tablet w gimnazjum i szkole podstawowej” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
  • Wyróżnienie Klaudyna Czajkowska w II Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada”
  • Wyróżnienie Agnieszka Mermer w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
  • Wyróżnienie Piotr Kołodziejczyk w powiatowym konkursie ,,Najładniejsza Kartka Walentynkowa”
  • Wyróżnienie Julia Ratka i Wiktoria Kielan w I Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
  • Wyróżnienie Agata Kublicka w ogólnopolskim konkursie „Kresowe portrety”
  • Wyróżnienie Michał Złotorowicz w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie „Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej. 15-lecie uchwalenia ustawy zasadniczej”
  • Wyróżnienie dla Gimnazjum nr 12 w Powiatowym Turnieju Tańca Chearleader’s w Złotym Potoku

Osiągnięcia sportowe:

  • IV miejsce dziewcząt  w piłce ręcznej w Finale VIII Gimnazjady w Sportach Halowych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego- Adama Matusiewicza w Katowicach
  • I miejsce Gimnazjum nr 12 Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – Sztafetowe Biegi Przełajowe – chłopcy
  • I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej – Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
  • I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej – Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Zawody Rejonowe
  • I miejsce indywidualnie Enilia Grajcar w I i II rundzie „Jurajskiej Ligi Rowerowej”
  • I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej
  • I miejsce dla Piotra Marcinkowskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży  Szkolnej w biegu na 1000m
  • I miejsce dla Jakuba Sterczewskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży  Szkolnej w skoku w dal
  • I miejsce dla Justyny Suchańskiej w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży  Szkolnej w  biegu na 100m
  • I miejsce chłopców w Gimnazjalnym Turnieju Piłki Nożnej w Złotym Potoku
  • II miejsce dla Tomasza Golińskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży  Szkolnej w biegu na 100m
  • II miejsce dla Ady Jońskiej w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży  Szkolnej w pchnięciu kuli
  • II miejsce dla Kingi Rubik w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży  Szkolnej w  biegu na 100m
  • II miejsce drużynowo w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w sztafecie 4x100m dziewcząt
  • II miejsce chłopców i dziewcząt w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Zawodach Rejonowych
  • III miejsce Katarzyny Stachery (3d) w szachach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
  • III miejsce chłopców w piłce koszykowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
  • III miejsce indywidualnie Adam Randek w II rundzie „Jurajskiej Ligi Rowerowej”
  • III miejsce drużynowo w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w sztafecie 4x100m chłopców
  • III miejsce dziewcząt w dwuboju nowoczesnym w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
  • III miejsce Gimnazjum nr 12 w Częstochowie, współzawodnictwo sportowe szkół dziewczęta
  • IV miejsce w IX Turnieju Piłki Siatkowej chłopców w TZN-ie
  • V miejsce drużynowo chłopców w tenisie stołowym Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
  • V miejsce drużynowo chłopców w siatkówce Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
  • V miejsce drużynowo dziewcząt w piłce koszykowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
  • V miejsce drużynowo w „Jurajskiej Lidze Rowerowej” dziewcząt i chłopców
  • V miejsce Gimnazjum nr 12 w Częstochowie, współzawodnictwo sportowe szkół –chłopcy
  • V miejsce Gimnazjum nr 12 Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – Sztafetowe Biegi Przełajowe – dziewczęta
  • VII miejsce Gimnazjum nr 12 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – piłka nożna – chłopcy

2010/2011

Osiągnięcia naukowe i artystyczne:

  • Olga Owczarek laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
  • Artur Prokopiuk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Aleksandra Tomaszewska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Aleksandra Daniel laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Izabela Skrzynecka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Aleksandra Tomaszewska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Izabela Skrzynecka  laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Sylwia Kołodziejczyk  finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Katarzyna Mieleszko finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Martyna Karoń finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Justyna Tutaj  finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Klaudia Litwiniak finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
  • Maciej Sobański finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Katarzyna Mieleszko finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Sylwia Kołodziejczyk finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
  • I miejsce Izabela Skrzynecka, Katarzyna Mieleszko i Sylwia Kołodziejczyk w Konkursie Wojewódzkim „Moja przyszłość w Unii Europejskiej”.
  • I miejsce Magdalena Knapczyk w IV Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” w kategorii „Reprodukcja obrazu Jana Matejki lub jego uczniów”.
  • I miejsce Michael Olesik w konkursie na prezentację multimedialną pt: „Jestem i zawsze byłem tylko żołnierzem” – gen. Władysław Anders.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w Powiatowym Konkursie recytatorskim „Motywy biblijne w literaturze”.
  • I miejsce Olga Owczarek w II Powiatowym Konkursie poświęconym Twórczości bł. Jana Pawła II – kategoria poezja śpiewana.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w II Powiatowym Konkursie poświęconym Twórczości bł. Jana Pawła II – kategoria poezja recytowana.
  • II miejsce Anna Szczukocka w II Powiatowym Konkursie na Artykuł Prasowy „Moje miejsce na Ziemi”.
  • Adrianna Blachnicka laureatka X Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego z Księgi proroka Jeremiasza.
  • II miejsce zespół Bravissimo w IV Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii pieśń.
  • II miejsce Weronika Ostrowska w IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
  • II miejsce mateusz Makówka w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną Poświęconą Twórcom Literackim Związanym z Częstochową.
  • II miejsce Michał Tokarski w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Z głową na karabinie”.
  • III miejsce Monika Czajkowska w IV Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” w kategorii „Reprodukcja obrazu Jana Matejki lub jego uczniów”.
  • III miejsce Adrianna Blachnicka w IV Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii poezja.
  • I miejsce Karolina Kalwik w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa  lub sylwestrowa”.
  • I miejsce Mateusz Stępień w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa  lub sylwestrowa”.
  • I m. Olga Potyralska w Międzyszzkolnym Konkursie Literackim „Przyszłość wyimaginowana”.
  • I m. Gimnazjum nr 12 w IV Powiatowym Konkursie „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”.
  • II miejsce Joanna Nabiałek w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa  lub sylwestrowa”.
  • II miejsce Magdalena Ambicka w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa  lub sylwestrowa”.
  • III miejsce Monika Cudak w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa  lub sylwestrowa”.
  • wyróżnienie Martyna Karoń, Sylwia Kołodziejczyk, Klaudia Litwiniak w konkursie na prezentację multimedialną pt: „Jestem i zawsze byłem tylko żołnierzem” – gen. Władysław Anders.
  • wyróżnienie Mateusz Marchewka w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa  lub sylwestrowa”.

2009/2010

Osiągnięcia naukowe i artystyczne:

  • Alicja Gromotowicz laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
  • Sylwia Kołodziejczyk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
  • Paulina Tomżyńska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Katarzyna Grajcar finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • I miejsce Marcin Otrębski w Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym o Kazimierzu Wielkim.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w kategorii poezja w III Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej.
  • I miejce Justyna Pedziach w Powiatowym Konkursie Informatycznym na Prezentację Multimedialną „Moja szkoła, moja klasa”.
  • I miejsce Sylwia Kołodziejczyk w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w III Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej – w kategorii poezja recytowana.
  • I miejsce Karolina Rećko w III Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej – w kategorii poezja śpiewana.
  • I miejsce Aleksandra CHatys w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla gimnazjalistów „Z głową na karabinie”.
  • II miejsce Katarzyna Mieleszko w Powiatowym Konkursie Komputerowo-Plastycznym „Najładniejsza Kartka Walentynkowa”.
  • II miejsce Katarzyna Mieleszko w II Powiatowym Konkursie Wiedzu o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”.
  • II miejsce Justyna Tutaj w konkursie znajomości języka francuskiego dla uczniów klas pierwszych gimnazjum.
  • II miejsce Olga Owczarek w III Powiatowym Konmkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej – kategoria poezja śpiewana.
  • II miejsce Aleksandra Tomaszewska w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • II miejsce Monika Łubianka w III Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” – kategoria Kopia obrazu Jana Matejki.
  • III miejsce Maria Sztuka w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • III miejsce Magdalena Białas w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • III miejsce Barbara Grzywińska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”.
  • III miejsce Paulina Trzeciak w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Regionalne inspiracje”.
  • III miejsce Aleksandra Chatys w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS pt. „Żyję bez ryzyka” w kategorii prezentacja multimedialna.
  • III miejsce Sylwia Kołodziejczyk w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną Poświęconą Halinie Poświatowskiej.
  • III miejsce Katarzyna Mieleszko w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.
  • III miejsce Sylwia Kołodziejczyk w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”.
  • III miejsce Maria Sztuka w II Powiatowym Konkursie pt. „U źródeł kultury europejskiej”.
  • III miejsce Justyna Szałapska w konkursie Matematyka w Obiektywie.
  • III miejsce Karolina Rećko w IV Międzypowiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
  • I miejsce Mateusz Tarnowski  w III Powiatowym Turnieju „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”.
  • I miejsce Sylwia Kołodziejczyk w III Powiatowym Turnieju „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”.
  • I miejsce Gimnazjum 12  w III Powiatowym Turnieju „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”.
  • III miejsce Olga Owczarek w kategorii pieśń w III Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej.
  • I miejsce Patrycja Klimas w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w konkursie recytatirskim Wojna Poezją Pisana.
  • I miejsce Katarzyna Ślęzak w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • 25. miejsce w kraju Paulina Tomżyńska w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Polonus 2009”.
  • 26. miejsce w kraju Magdalena Sztuka w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Polonus 2009”.
  • 35. miejsce w kraju Izabela Markowska w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Polonus 2009”.
  •  I miejsce Katarzyna Mieleszko w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • II miejsce Katarzyna Kedzia w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • III miejsce Olga Owczarek w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • III miejsce Maciej Sobański w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • I miejsce Katarzyna Kędzia w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”.
  • II miejsce Marta Di Giusto w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”.
  • II miejsce Katarzyna Karoń w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”.
  • III miejsce Izabela Markowska w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”.
  • IV miejsce Paulina Trzeciak w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • V miejsce Oskar Jończyk w VII Powiatowych Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżóek i Łamigłówek.
  • V miejsce Bartosz Nowowiejski, Olga Worwąg w I Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Obszaru Niemieckojęzycznego.
  • VII miejsce Mateusz Dziubiński w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • VII miejsce Piotr Cudak w VII Powiatowych Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżóek i Łamigłówek.
  • wyróżnienie Izabela Markowska w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS pt. „Żyję bez ryzyka” w kategorii prezentacja multimedialna.
  • wyróżnienie Aleksandra Chatys w V Powiatowym Konkursie recytatorskim Poezji Anglojęzycznej.
  • wyróżnienie Justyna Kobierska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”.
  • wyróżnienie Monika Muszewska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”.
  • wyróżnienie Patrycja Basińska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”.
  • wyróżnienie Wojciech Żyła w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Regionalne inspiracje”.
  • wyróżnienie Aleksandra Daniel w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • wyróżnienie Monika Puszek w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną Poświęconą Halinie Poświatowskiej.
  • wyróżnienie Joanna Sołtan w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • wyróżnienie Natalia Sowińska w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Szymon Kościelny w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Karolina Styrczula w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Magdalena Algubury w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Karolina Rećko w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Patryk Kuliński w III edycji konkursu na literacki sms „W pogoni za refleksją”.
Osiągnięcia sportowe:
 
  • I m. Sylwia Kołodziejczyk, Klaudia Litwniak, Aleksandra Tomaszewska w kategorii TM w XXXVI Jesiennych Marszak na Orientację.
  • I m. Anna Łapaj w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – drużynowe zawody LA.
  • I m. Gimnazjum 12 w gimnazjadzie Młodzieży Szkolenj Powiatu Grodzkiego – badminton chłopców.
  • I m. Maciej Socha w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – badminton.
  • I m. Gimnazjum 12 w  „Złotej Mili Częstochowy”.
  • I m. Gimnazjum 12 w Turnieju Siatkówki o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Częstochowie.
  • II m. Sylwia Kołodziejczyk, Magdalena Kudła w XXXV Jurajskich Marszach na Orientację „Wiosenny kompas” w kategorii TM.
  • II m. Gimnazjum 12 w VI Turnieju „Majówka z siatkówką”.
  • III m. Sylwia Falana, Ola Ciesielska, Malwina Hutna w XXXV Jurajskich Marszach na Orientację „Wiosenny kompas” w kategorii TM.
  • III m. Marta Di Giusto w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – drużynowe zawody LA.
  • III m. Gimnazjum 12 w gimnazjadzie Młodzieży Szkolenj Powiatu Grodzkiego – badminton dziewcząt.
  • III m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodziezy Szkolnej Powiatu Grodzkiego – koszykówka dziewcząt.
  • IV m. Gimnazjum 12 we współzawodnictwie sportowym szkół – dziewczęta.
  • IV m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – łyżwiarstwo szybkie dziewcząt.
  • II m. Gimnazjum 12 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej -IX Jurajska Liga Rowerowa Runda Jesienna (dziewczęta klasy 1).
  • III m. Sylwia Potęga, Magdalena Grzyb, Magdalena Gęsiarz w kategorii TM w IX międzyszkolnych Marszach na Orientację „Inomania”.
  • V m. Gimnazjum 12 w Gimnaazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – drużynowe zawody LA – dziewczęta.
  • VI m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – drużynowe zawody LA – chłopcy.
  • VI m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – koszykówka chłopców.
  • VI m. Gimnazjum 12 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – piłka siatkowa dziewcząt.
  • VI m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – pływanie chłopcy.

2008/2009

Osiągnięcia naukowe i artystyczne:

  • Martyna Kornicka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Agnieszka Lameńska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Mateusz Mańko laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Grzegorz Blachnicki laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Magdalena Zajęcka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Mateusz Mańko laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
  • Paulina Tomżyńska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Martyna Kornicka finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Agnieszka Lameńska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Adrian Stępień finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Mateusz Mańko finalista IV Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o AIDS pt. „Żyję bez ryzyka” w kategorii prezentacja multimedialna.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS pt. „Żyję bez ryzyka” w kategorii prezentacja multimedialna.
  • I miejsce Katarzyna Grajcar w II Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki”.
  • I miejsce Katarzyna Kędzia w Powiatowym Konkursie na Kartkę Walentynkową.
  • I miejsce Justyna Gradoń w Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
  • I miejsce Drużyna Gimnazjum nr 12 w Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
  • II miejsce Sylwia Kołodziejczyk w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka wielkanocna”.
  • II miejsce Mateusz Raczyński w Powiatowym Konkursie Informatycznym na prezentację multimedialną „Moja szkoła, moja klasa” 2008/2009.
  • II miejsce Agata Mierzejewska w II Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
  • II miejsce Joanna Langier w Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
  • II miejsce Patrycja Grojca w Powiatowym Konkursie „Lwów – zawsze wierny”.
  • II miejsce Gimnazjum nr  12 w Powiatowym Konkursie „Lwów – zawsze wierny”.
  • III miejsce Karolina Proszkowska w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka wielkanocna”.
  • III miejsce Grzegorz Blachnicki w III Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Piastów”.
  • III miejsce Natalia Wolska w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Skrzydlate słowa”.
  • III miejsce Agata Mierzejewska w Powiatowym Konkursie „Lwów – zawsze wierny”.
  • III miejsce Mateusz Makówka w III Powiatowym Konkursie Multimedialnym „Cudze chwalicie swego nie znacie – Legendy Jury Krakowsko – Częstochowskiej”.
  • III miejsce Gimnazjum nr 12 w konkursie „Zbieramy makulaturę i zużyte baterie” zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Częstochowie.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w V Konkursie Recytatorskim „Wiersze poetów częstochowskich”.
  • III miejsce Bartosz Botko w V Konkursie Recytatorskim „Wiersze poetów częstochowskich”.
  • I miejsce Agata Czaja w V Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.
  • I miejsca Aleksandra Chatys w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „piękno poezji i prozy renesansowej”.
  • I miejsce w eliminacjach do II Festiwau Piosenki Europejskiej.
  • III miejsce Anna Dziadek w V Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.
  • III miejsce Gimnazjum nr 12 w Turnieju gimnazjalnym „Prusball”.
  • III miejsca Bartosz Botko w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „piękno poezji i prozy renesansowej”.
  • IV miejsce Mateusz Mańko w I międzygimnazjalnym turnieju wiedzy chemicznej „Związki nieorganiczne w moim otoczeniu”.
  • wyróznienie Oskar Jończyk w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2009”.
  • wyróznienie Mateusz Mańko w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2009”.
  • wyróżnienie Magdalena Jabłońska w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka wielkanocna”.
  • wyróżnienie Katarzyna Kędzia w Powiatowym Konkursie Informatycznym na prezentację multimedialną „Moja szkoła, moja klasa” 2008/2009.
  • wyróżnienie Aleksandra Chatys w V Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.
  • wyróżnienie Bartosz Botko w II Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii poezja.
  • wyróżnienie Martyna Kornicka w III Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Piastów”.
  • wyróżnienie Damian Łuszczyński w III Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Piastów”.
  • wyróżnienie Aleksandra Chatys w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Skrzydlate słowa”.
  • wyróznienie Magdalena Białas w I Powiatowym Konkursie „Współczesna proza młodzieżowa”.
  • wyróznienie Zuzanna Ludwin w XIII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką.

Osiągnięcia sportowe:

  • I m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w piłce ręcznej – chłopcy
  • VI m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w piłce nożnej- chłopcy
  • II m. Olga Wcześniak w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO halowe zawody L-A (60 m)
  • II m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
  • III m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
  • IV m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
  • V m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
  • VI m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
  • III m. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w piłce siatkowej plażowej – dziewczęta
  • III m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w badmintonie – chłopcy
  • IV m. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w dwuboju nowoczesnym – dziewczęta
  • IV m. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w dwuboju nowoczesnym – chłopcy
  • IV m. Aleksandra Bochat w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w badmintonie.
  • IV m. Maciej Socha w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w badmintonie.
  • IV m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w badmintonie – dziewczęta
  • IV m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ tenis stołowy – chłopcy
  • V m. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w piłce nożnej- dziewczęta
  • V m. Gimnazjum nr 12 w GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w druzynowych zawodach L-A
  • V m. MIEJSKIE ZIMOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ łyżwiarstwo szybkie – chłopcy
  • V m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ pływanie – chłopcy
  • I m. Anna Łapaj w GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w druzynowych zawodach L-A (skok wzwyż)
  • I m. Patrycja Kowalska w GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w druzynowych zawodach L-A (100 m)
  • III m. Justyna Dyl w GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w druzynowych zawodach L-A (skok wzwyż)
  • I m. w MIĘDZYNARODOWYM XIX BIEGU ULICZNYM „ZŁOTA MILA”
  • III m. Katarzyna Kędzia, Paulina Trzeciak, Klaudia Stojek w kategorii TM w XIV Andrzejkowo-Mikołajkowych Marszach na Orientację AMINO 2008
  • IV m. Sylwia Kołodziejczyk, Justyna Szałapska, Monika Górak w kategorii TM w XIV Andrzejkowo-Mikołajkowych Marszach na Orientację AMINO 2008
  • V m. Magdalena Grzyb, Magdalena Gęsiarz, Wojciech Statowski w kategorii TM w XIV Andrzejkowo-Mikołajkowych Marszach na Orientację AMINO 2008
  • VII m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ koszykóka – dziewczęta

2007/2008

Osiągnięcia naukowe i artystyczne:

  • Mateusz Mańko laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
  • Anna Hołubiczko finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Agnieszka Krygier finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
  • I m. Joanna Langier w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Pt. „112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie”.
  • I m. Patryk Kępa w II Powiatowym Konkursie Literackim z cyklu „Dar słowa i radość tworzenia”.
  • III m. Patryk Kępa w IX Regionalnym Konkursie „Wiersz i piosenka ekologiczna”.
  • I m. Adrian Stępień w Międzyszkolnym Konkursie dla Gimnazjalistów „Kazimierz Pułaski – jego życie i działalność”.
  • II m. zespół „Bravissimo” w eliminacjach rejonowych XXXIII Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych.
  • III m. Magdalena Więcek w eliminacjach do I Festiwalu Piosenki Europejskiej.
  • I m. Karolina Przygodzka w konkursie na album „Misje Pokojowe i zaangażowanie się Europy w pomoc humanitarna na rzecz krajów trzeciego świata w ciagu ostatnich dziesięciu lat”.
  • I m. Agnieszka Lameńska w Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Rozpal niepokój o Ziemię”.
  • III m. Magdalena Staszkiewicz w Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Rozpal niepokój o Ziemię”.
  • II m. Agnieszka Krygier w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Językach „Poliglota”.
  • III m. Agnieszka Krygier w Międzygimnazjalnym Konkursie Gramatycznym.
  • I m. zespół „Bravissimo” w I Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii zespół muzyczny.
  • II m. Justyna Gradoń w I Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii solista.
  • III m. Karolina Lisek w I Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii solista.
  • III m. Agnieszka Lameńska w konkursie literackim SMS „W pogoni za refleksją”.
  • II m. Bartosz Botko, Patrycja Grajca, Agnieszka Lameńska w I powiatowym konkursie „Co wiesz o Samorządzie Terytorialnym i Radzie Gminy”.
  • II m. zespół „Bravissimo” w X Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek Woźniki 2008.
  • I m. Karolina Przygodzka w V Regionalnym Konkursie Językoznawczym.
  • I m. Agnieszka Lameńska, Mateusz Mańko w I Powiatowym Konkursie „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”.
  • III m. Magdalena Sroka w Konkursie Polonistycznym dla Gimnazjów „Wiem, co czytam”.
  • Aleksandra Olbrych laureat XIV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
  • Wyróżnienie Karolina Kowacka w Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytatorskiej.
  • Wyróżnienie Agnieszka Lameńska w II Powiatowym Konkursie Literackim z cyklu „Dar słowa i radość tworzenia”.
  • Wyróżnienie Izabela Figzał w XX Regionalnym Konkursie Recytatorskim.
  • Wyróżnienie Ewelina Niciejska w XX Regionalnym Konkursie Recytatorskim.
  • Wyróżnienie Agnieszka Krygier w V Regionalnym Konkursie Językoznawczym.
  • Wyróżnienie Agata Skórska w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o AIDS Pt. „Żyję bez ryzyka”.
  • Wyróżnienie Adrian Orłowski w Międzygimnazjalnym Konkursie Fotograficznym „Wakacje 2007”.
  • Wyróżnienie Jakub Musiał w Międzygimnazjalnym Konkursie Fotograficznym „Wakacje 2007”.
  • Wyróżnienie Monika Zimoch w Konkursie Polonistycznym dla Gimnazjów „Wiem, co czytam”.
  • Wyróżnienie Agnieszka Krygier w Konkursie Polonistycznym dla Gimnazjów „Wiem, co czytam”.
  • Wyróżnienie Izabela Figzał w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Rodzinne klimaty”.
  • Wyróżnienie Justyna Gradoń w Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”.
  • Wyróżnienie Patryk Kępa w Powiatowym Konkursie Informatycznym na najlepszą prezentację multimedialną „Moja szkoła, moja klasa”.

Osiągnięcia sportowe:

  • II m. w BIEGU ULICZNYM ”ZŁOTA MILA” CZĘSTOCHOWY
  • IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce nożnej – chłopcy
  • VII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY W PŁYWANIU – dziewczęta i chłopcy
  • VIII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – dziewczęta
  • I m. RAJD NA ORIENTACJE – dziewczęta
  • IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – chłopcy
  • II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
  • IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – chłopcy
  • V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – dziewczęta
  • VIII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – dziewczęta
  • VIII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce ręcznej – dziewczęta
  • III m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w L.A. – dziewczęta
  • V m. WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA MŁODZIEŻY zawody rejonowe – L.A. dziewczęta
  • V m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w L.A. – chłopcy
  • III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym – dziewczęta
  • V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym – chłopcy
  • III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w badmintonie – dziewczęta i chłopcy
  • V m, MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce plażowej – dziewczęta
  • III m. CHEERLEADERS POWIAT – mała i duża formacja

2006/2007

Osiągnięcia naukowe i artystyczne:

  • Joanna Smolarczyk finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Mateusz Mańko bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
  • I miejsce Adrian Stępień w powiatowym konkursie „Polska Piastów”.
  • II miejsce Marlena Jasak w V konkursie wiedzy o Częstochowie „Znam moje miasto”.
  • III miejsce Michał Kasprzak w V konkursie wiedzy o Częstochowie „Znam moje miasto”.
  • I miejsce Katarzyna Świderek w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
  • II miejsce Magdalena Bernacka w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
  • III m. Sebastian Minkiewicz w IV międzypowiatowym konkursie astronomicznym URANIA.
  • II m. Krzysztof Zymek w konkursie na felieton „Szkolne klimaty”.
  • III m. Martyna Kowalczyk w konkursie na felieton „Szkolne klimaty”.
  • II m. zespół wokalno-instrumantalny „Bravissimo” w eliminacjach rejonowych XXXII Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych.
  • III miejsce zespół „Bravissimo” w IX Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.
  • I m. Karolina Kowacka w konkursie literackim organizowanym w ramach kampanii społecznej Pola Nadziei 2007.
  • I m. Bartosz Botko w konkursie recytatorskim podczas IV Diecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci na Jasnej Górze.
  • I m. Karolina Kowacka w konkursie literackim „Daj dłoń!”.
  • III m. dla Gimnazjum nr 12 w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
  • II m. Agnieszka Lameńska w konkursie plastycznym „Miejsce spotkania z Matejką i jego twórczością”.
  • III m. Agnieszka Kokot w konkursie plastycznym „Miejsce spotkania z Matejką i jego twórczością”.
  • I m. Agnieszka Krygier w konkursie plastycznym „Exlibris Biblioteki Publicznej w Częstochowie”.
  • II m. Adrian Orłowski w konkursie plastycznym „Exlibris Biblioteki Publicznej w Częstochowie”.
  • III m. Julia Strojec w konkursie plastycznym „Exlibris Biblioteki Publicznej w Częstochowie”.
  • I miejsce Joanna Langier w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
  • II miejsce Wojciech Karoń w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
  • III miejsce Izabela Grządziel w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
  • III m. dla Gimnazjum nr 12 w powiatowym konkursie z zakresu profilaktyki uzależnień tytoniu.
  • 13 lokata w kraju, 41 lokata międzynarodowa Mateusz Mańko w konkursie matematycznym Geniusz Logicus.
  • 56 lokata w kraju, 208 lokata międzynarodowa Marta Tyrka w konkursie matematycznym Geniusz Logicus.
  • Joanna Smolarczyk Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy.
  • Wyróżnienie Robert Marciniak w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Różne odcienie wody”.
  • Wyróżnienie Paulina Warzecka w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Piosenki Europejskiej.
  • Wyróżnienie Karolina Kowacka w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Piosenki Europejskiej.
  • Wyróżnienie Martyna Kowalczyk w V Powiatowym Konkursie Poprawnej Polszczyzny „O gęsie pióro Mikołaja Reja”.
  • Wyróżnienie Olga Dankowiakowska w II Powiatowym Konkursie Wiedzy NT. Uzależnień oraz innych zagrożeń w XXI w. „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”.
  • Wyróżnienie dla redakcji gazety „Cela 12” w IX Częstochowskim Przeglądzie Gazet Szkolnych.
  • Wyróżnienie Paweł Łubianka w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
  • Wyróżnienie Joanna Smolarczyk w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
  • Wyróżnienie Łukasz Kazakin w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
  • Wyróżnienie Patryk Kępa w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
  • Wyróżnienie Justyna Gradoń w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
  • Wyróżnienie Bartek Marciniak w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
  • Wyróżnienie Marta Sroka w II edycji powiatowego konkursu informatycznego na najładniejszą prezentację multimedialną „Moja szkoła, moja klasa”.

Osiągnięcia sportowe:

  • II m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – dziewczęta
  • IX m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – chłopcy
  • VI m. REJONOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – dziewczęta
  • IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce nożnej – chłopcy
  • IV m. w BIEGU ULICZNYM „ZŁOTAMILA”
  • V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – dziewczęta
  • IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
  • V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – chłopcy
  • IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce ręcznej – chłopcy
  • IX m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – dziewczęta
  • II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – chłopcy
  • II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym – dziewczęta
  • I m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w L.A. – dziewczęta
  • II m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w L.A. – chłopcy
  • IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym chłopcy
  • Współzawodnictwo sportowe III m. – dziewczęta; VI m. – chłopcy

2005/2006

Osiągnięcia naukowe i artystyczne:

  • Agnieszka Krzypkowska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Anna Nabiałek laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. 
  • Martyna Mazur finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. 
  • I miejsce Maria Kania w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Święta miłości kochanej ojczyzny”.
  • II równorzędne miejsce Agnieszka Nowakowska w IX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim TPD „O czym śpiewa wiatr, o czym szumią drzewa”.
  • I miejsce Daria Będkowska w Powiatowym Konkursie wiedzy o AIDS „Żyję bez ryzyka”.
  • I miejsce Natalia Di-Giusto, Natalia Di-Giusto, Joanna Smolarczyk w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS„Żyję bez ryzyka” – przygotowanie prezentacji multimedialnej.
  • I miejsce Daria Zychowicz w Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim „Bohater naszych czasów”.
  • III miejsce Stefania Szymonik, Agnieszka Dziubka, Karolina Sapota w Międzygimnazjalnym Konkursie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – czyli wszystko o zasadach savoir-vivre’u.
  • I miejsce Monika Łebek w IX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o literaturze i Teorii Literatury.
  • II miejsce Monika Łebek w Międzygimnazjalnym Konkursie Gramatycznym.
  • III miejsce Daria Kostrzewska w konkursie na utwór literacki „Częstochowa to dobre miasto”.
  • III miejsce Paulina Bajorek w Powiatowym Konkursie Poetyckim na wiersz pt. „To dla Ciebie, Mamo”.
  • II miejsce Julita Bryndza w konkursie wiedzy o Częstochowie.
  • I miejsce Marek Paczkowski w konkursie wiedzy o Częstochowie.

Osiągnięcia sportowe:

  • I m.  SZTAFETOWE  BIEGI  PRZEŁAJOWE – dziewczęta
  • I m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
  • I m. HALOWE  MISTRZOSTWA w la – dziewczęta
  • I m. HALOWE  MISTRZOSTWA w la – chłopcy
  • I m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – chłopcy
  • III m.  SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – chłopcy
  • III m.  MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – dziewczęta
  • IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce nożnej – chłopcy
  • V m.  MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym – dziewczęta
  • VI m.  MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – chłopcy
  • VI m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – chłopcy
  • Im.  MISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWY w la. – dziewczęta
  • II m. REJONOWE  BIEGI   PRZEŁAJOWE – dziewczęta
  • I m. MISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewcząt
  • I m. w PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w koszykówce – dziewcząt
  • III m. w FINALE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w koszykówce – dziewcząt
  • IV m. MISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWY w la – chłopcy
  • VI m. w FINALE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w LA. – zawody drużynowe – dziewczęta HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LA
  • V m. w BIEGU ULICZNYM  „ZŁOTA MILA”
  • III m. w sztafecie mieszanej 5×600 „ZŁOTA MILA”
  • I m. – dziewczęta  ; VII m. chłopcy  – Współzawodnictwo sportowe