ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest „Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie”. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, gdzie wykonały Lapbooki wiedzy o autyzmie.

WIELKANOC Z SIOSTRĄ MILENĄ

Tradycyjnie nasza szkoła uczestniczyła w kolejnej edycji Wielkanocy z siostrą Mileną. Na placu Biegańskiego z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie z p. K. Pulcer dekorowali świąteczne gałązki. Uczniowie z Ukrainy zaśpiewali piosenkę dla wszystkich zgromadzonych na placu za co zostali nagrodzeni oklaskami. 👏

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

Zajęcia integracyjne w klasie 7/8 z pedagogiem szkolnym.

ZAJĘCIA ARTETERAPII

Zajęcia arteterapii – wiosenne inspiracje: „Bazie – Kotki – Palemki”

ZAJĘCIA LEGO

Zajęcia klasy 4 i 7.

WYCIECZKA

31 marca klasy 1a i 1b pod opieką swoich wychowawców uczestniczyły w wycieczce do zagrody edukacyjnej „Jurajski Koziołek”. Na uczniów czekało w zagrodzie mnóstwo atrakcji: od poznania jej mieszkańców, po własnoręczne tworzenie koszyczków i obserwowanie jak wyrabia się pyszne sery. W ”Maciejówce” uczniowie wykonywali zajączki wielkanocne z filcu i kosztowali regionalnych smakołyków.

SUKCES

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

W tym tygodniu na zajęciach świetlicowych uczennice wykonały kotki przytulanki. Ich wykonanie wymagało dużo czasu i cierpliwości. Na efekty warto było jednak poczekać 🐈

ZAJĘCIA OGRODNICZE

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w zajęciach ogrodniczych. Dzieci z niecierpliwością czekają już na rezultat prac.

WIELKIE SERCA

„Duża radość z małych rzeczy” – społeczność szkoły jest bardzo mocno zaangażowana w pomoc nowym uczniom. Udało nam się zebrać lub pozyskać od sponsorów plecaki, przybory szkolne i zabawki. Wszystkie rzeczy zostały przekazane dzieciom. Za wielkie serca wszystkim serdecznie dziękujemy !