WYCIECZKA

11 października uczniowie klas 3a i 3b z wychowawcami p. Anną Mistrzak i p. Joanną Pałubą oraz opiekunami p. Magdaleną Gawlak i p. Sylwią Wolniak uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin oraz do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. W Centrum Nauki dzieci podziwiały fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa wielkiego wynalazcy i artysty, Leonardo da Vinci, zwiedzały wystawę, której tematem przewodnim jest dobrze funkcjonujący ludzki organizm, ale przede wszystkim świetnie się bawiły korzystając z nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Po smacznym obiedzie w restauracji w Chęcinach uczestnicy wycieczki udali się do Kielc. Pod kierunkiem przewodnika uczniowie podziwiali bogatą kolekcję zabawek historycznych i współczesnych. Podczas drogi dzieci podziwiały jesienny krajobraz regionu świętokrzyskiego oraz Zamek w Chęcinach. Wróciły do szkoły z zakupionymi pamiątkami i w doskonałych humorach.