DZIEŃ ŚW. PATRYKA

Nasza szkoła w minionym tygodniu dołączyła do realizacji ogólnopolskiego projektu wiedzy na temat Irlandii 🇮🇪 oraz Dnia Św. Patryka LET’S GO GREEN. Uczniowie na lekcjach języka angielskiego poszerzyli wiedzę dotyczącą położenia geograficznego Irlandii, kultury i zwyczajów mieszkańców „szmaragdowej wyspy”. Z radością i zaangażowaniem wykonali lapbooki, wykreślanki słowne, zadania projektowe i kolorowanki. Wysłuchaliśmy wspólnie gry na harfie, a zachwyt wzbudziło obejrzenie pokazu tańca irlandzkiego. Na tablicy przy wejściu do szkoły przygotowaliśmy wystawę na temat Irlandii. W piątek 15 marca nasza społeczność szkolna świętowała Dzień Św. Patryka zakładając ubranie w kolorze zielonym.
We wtorek 19 marca podczas zajęć dodatkowych z języka angielskiego na 7 i 8 godzinie lekcyjnej zapraszamy do udziału w Quizie na temat Irlandii.
Happy St. Patrick’s Day !🍀🍀🍀🍀
B. Małoszyc