402. rocznica bitwy pod Chocimiem

17 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniającą 402 rocznicę bitwy pod Chocimiem. W bitwie, jaka miała miejsce w 1621 roku wojska polskie, litewskie i ukraińskie odniosły zwycięstwo nad oddziałami tatarskim. Społeczność #SP41 gościła w swoich murach wyjątkowych gości: p. Rafała Piotrowskiego – Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, p. Tomasza Szczygłowskiego – prezesa Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Oddział w Częstochowie oraz: z Berdyczowa: p. Vandę Ivasiuk – dyrektorkę XV Liceum Miejskiego, p. Olenę Kosakivską – dyrektorkę ZDO nr 7, p. Nataliię Bakkalinską – zastępczynię dyrektora Miejskiego Gimnazjum Humanitarnego, p. Katerynę Łużeniecką – nauczycielkę języka polskiego; z Humania: p. Tamilę Skrabovską – dyrektorkę Liceum nr 1, p. Irtynę Danyliuk – dyrektorkę SP nr 2; z Szumska: p. Inesę Korvel – dyrektorkę szkoły, p. Czesławę Błażevicz i p. Mariję Żydelienę. Ponadto w uroczystości udział wzięli dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkoli oraz nauczyciele i uczniowie. Przedstawienie opisujące przebieg bitwy i głównodowodzących – hetmana J.K. Chodkiewicza i P. Konaszewicza-Sahajdacznego przygotowali uczniowie z klas: 3b, 4a, 4b, 5a, 6a, 6b, 8a i oddziału 7-8 pod opieką p. J. Malasiewicz, p. M. Orszulak, p. M. Piskorskiej-Hepner. Grupy taneczne przygotowały p. S .Wolniak, p. J. Pałuba i p. A. Pala. Chóry szkolne przygotowały: p. A. Głowacka i p. P. Korusiewicz. Dekorację wykonała p. B. Górniak. Prezentację towarzyszącą występom zrealizowała p. A. Głowacka. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował p. K. Idźkowski. Uroczystość prowadziły: p. A. Pala i p. Y. Brovchuk. W holu szkoły stanęła tablica tematyczna, którą przygotowała p. M. Gawlak.