CZTERY ŁAPY

25 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 4- 8 naszej szkoły wraz z opiekunami p. Katarzyna Mazurek i p. Iryną Kvasniak wzięli udział w prelekcji Organizowanej w Komendzie Miejskiej Policji w ramach Kampanii #CzteryŁapyOswoiłeśOdpowiadasz . Podczas wykładów prowadzonych przez p. Ewę Teperską – wicedyrektor Zespółu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. K. Pułaskiego, przedstawicieli Fundacji Eltrox „Razem Bezpieczniej”, Policji i Straży Miejskiej, Stowarzyszenia Canis e Catus, oraz szkółki dla psów STREET DOGS młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat obowiązków i odpowiedzialności związanej z posiadaniem psa, poznała przepisy prawa dotyczące psów i ich właścicieli, 11 ras agresywnych, dowiedziała się na co zwrócić uwagę przy wyborze psa, zapoznała się z tresurą i zasadami wychowania psa. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością psiej tematyki – wspaniale odpowiadali na pytania konkursowe – zostali nagrodzeni upominkami. Podczas całej prelekcji obecne były psy policyjne, psy rasy pudel oraz szczeniaki, które wzbudziły wiele czułości w sercach naszych uczniów.