CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI

Klasa 3 zakończyła realizację II modułu Międzynarodowego Projektu Ekologiczno – Czytelniczego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” wykonując zadanie EKOlogiczne. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały film z nagraniem opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu”. Choć w tym roku na brak śniegu nie można narzekać, bardzo przejęły się problemem braku śniegu frapującym zwierzęta i z zapałem kibicowały Chmurce Tosi w jej wyprawie. Z przejęciem wysłuchały relacji pingwinów. Były bardzo dumne, że to właśnie do dzieci zwrócono się o pomoc. Stwierdziły, że będą robić wszystko, by dbać o naszą planetę i jej klimat. Następnie uczniowie wysłuchali piosenki „Ekologiczne reagge” i wspólnie ją odśpiewali przy okazji zdobywając wiedzę o tym rodzaju muzyki. Uczniowie z uwagą obejrzeli filmy o efekcie cieplarnianym i topniejących lodowcach – długo rozmawialiśmy na ten temat, studiowaliśmy mapę świata. Z racji, że aura nam sprzyjała, zorganizowaliśmy także laboratorium śniegu – dzieci oglądały przez lupę śnieg zebrany do kubeczków, dotykały go, wąchały i smakowały ( to ostatnie najbardziej im się podobało). Na zakończenie dzieciaki wyturlały bałwanki – powstało wiele pięknych i ciekawych zimowych prac. Podsumowaniem zajęć było obejrzenie filmu o segregacji odpadów i dyskusja na ten temat.
Uczniom bardzo podobały się aktywności zimowego modułu, szczególnie, że w całości zrealizowaliśmy go „na żywo” i towarzyszyła nam prawdziwie zimowa pogoda.