DZIECI UCZĄ RODZICÓW

“Dzieci uczą rodziców” to realizowana od 2019 roku ogólnopolska akcja edukacyjna, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych. Głównym celem akcji jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi. W ramach akcji każdego miesiąca uczestniczące placówki realizują tematyczne lekcje.
Akcja #DzieciUcząRodziców to inicjatywa, która łączy w sobie walory edukacyjne z kreatywnymi formami przekazywania wiedzy przy wykorzystaniu narzędzi TIK. Zakres tematyczny proponowanych lekcji jest niezwykle szeroki: od bezpieczeństwa i ekologii, przez historię i kulturę, sport i zdrowie, aż po kosmos i naukę o prehistorycznych zwierzętach, które wiele milionów lat temu dominowały na Ziemi.
W naszej szkole uczniowie klasy 3b pod opieką p. Agnieszki Pali i P. Marty Berdys rozpoczynają właśnie V edycję tego programu. Klasa realizowała ten ogólnopolski projekt w ubiegłych latach nauki, co było wspaniałym urozmaiceniem zajęć szkolnych, a nieszablonowe lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.