GLOBAL MONEY WEEK

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, która trwała od 22 do 28 marca 2021 roku. Hasłem tegorocznej edycji GMW było „Take care of yourself, take care of your money” („Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze”). Organizatorem polskiej edycji jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów.
Kampania ma zainspirować dzieci i młodzież do tego, by od najmłodszych lat rozwijały wiedzę, umiejętności i postawy niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych.
Uczniowie klas 1-3 oglądali filmy edukacyjne na temat oszczędzania oraz projektowali swoją skarbonkę. Uczniowie klasy 6 uczestniczyli w quizie matematycznym, który zawierał zadania logiczne związane z pieniędzmi oraz redagowali gazetkę szkolną na lekcji języka polskiego. Uczniowie uczestniczyli również w quizach z wiedzy ogólnej na temat pieniędzy. Koordynatorem działań była pani A. Głowacka.