MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

W ramach współpracy szkoły z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie klasa 6a wzięła udział w zajęciach pt. „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego” zorganizowanych 23 lutego przez Panią Annę Dąbrowską i Panią Annę Hiller. Uczniowie dowiedzieli się, z jakich języków pochodzą zapożyczenia, które możemy odnaleźć w języku ojczystym, poznali słownictwo charakterystyczne jedynie dla Częstochowy i jej okolic, a także zmierzyli się z tekstami w języku kaszubskim, gwarze góralskiej i dialekcie śląskim.