MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – 3 grudnia.

Każdy inny- wszyscy równi – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

Od 1992 roku jest obchodzony 3 grudnia na całym świecie.

Celem obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych

jest  upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku.

Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa, wyrównywania szans i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu tych osób.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zapraszamy do obejrzenia filmu:

Bajka została stworzona przez dzieci z niepełnosprawnością i ich sprawnych kolegów w ramach kampanii informacyjnej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji  pn. Rozumiem – akceptuję. Niepełnosprawność widziana oczami dziecka. Celem kampanii jest oswajanie dzieci z tematem niepełnosprawności traktowanej jako naturalny element otaczającego nas świata.