START THE CHANGE

23 października w ramach akcji „Start the change – Zmieniamy klimat w Częstochowie” uczniowie naszej szkoły posadzili drzewo. Jest to niezmiernie ważna inicjatywa – drzewa są bowiem w stanie skutecznie zmniejszać zanieczyszczenie powietrza i mają wielki potencjał w walce ze zmianami klimatu. We wszystkich klasach przeprowadzone zostały zajęcia i pogadanki dotyczące roli i znaczeniu drzew w życiu człowieka.
Uczniowie wysłali również kartki do Komisji Europejskiej w Brukseli, na których napisali, co chcieliby zmienić, aby świat był lepszy. Młodzi ludzie są tymi, którzy mogą, działając wspólnie zmienić świat. Realizację akcji w naszej szkole koordynowała p.Katarzyna Mazurek.
Akcja jest częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży Cz-Art.