UCIECZKA PSOTNIKA I WIRUSY

11. lutego Dzieciaki z klasy 2 zrealizowały kolejne zajęcia MegaMisji pt.”Ucieczka Psotnika i wirusy”
Uczniowie mieli okazję rozpakować tajemniczą paczkę pełną informacji i wyzwań związanych z bezpieczną komunikacją w Internecie. Zostali także pogromcami niesfornego wirusa. W tym celu nauczyli się m.in. jak ustawić mocne hasło, poradzić sobie ze spamem oraz podejrzanymi mailami. Te zajęcia należały do niezwykle udanych. Ich tematyka świetnie zgrała się z niedawnymi obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Oczywiście moi uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą zachowań bezpiecznych w sieci, którą zdobyli podczas wcześniejszych zajęć. Doskonale wiedzieli jakie wiadomości można podawać, a jakie lepiej zatrzymać dla siebie podczas kontaktów w sieci. Świetnie poradzili sobie z tworzeniem swoich haseł oraz adresów mailowych. Największą jednak przyjemność sprawiło im otwieranie pudełek oraz zabawy ruchowe podczas których bronili komputera przed wirusami.
W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci coraz wcześniej zaczynają korzystać z nowoczesnych technologii, poczty elektronicznej, Internetu, nauczenie ich umiejętności zachowania bezpieczeństwa w sieci jest bardzo potrzebne, dlatego wiedza jaką zdobyli jest niezmiernie ważna i przydatna. W połączeniu ze świetną zabawą z Psotnikiem i Bliźniakami zdobywanie jej to sama przyjemność. K.Mazurek.