ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie klasy 5a i 8a zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym kpt Stanisława Sojczyńskiego pseudonim „Warszyc”. Stanisław Sojczyński był żołnierzem Wojska Polskiego, brał udział w kampanii wrześniowej 1939 roku. W czasie II wojny światowej działał w konspiracji niepodległościowej w rejonie Radomska, następnie walczył w oddziałach partyzanckich przeciwko hitlerowskim Niemcom. W latach 1945-1946 wznowił działalność niepodległościową antykomunistyczną. Został aresztowany w Częstochowie, gdzie się ukrywał. Następnie osądzony i stracony, nieznane jest miejsce jego pochówku.