PRZEDSIĘWZIĘCIE EDUKACYJNE „DĘBY KATYŃSKIE W CZĘSTOCHOWIE”

Powołanie szkolnego zespołu zadaniowego do realizacji

przedsięwzięcia edukacyjnego „Dęby katyńskie w Częstochowie”

W związku z realizacją przedsięwzięcia edukacyjnego „Dęby katyńskie w Częstochowie” w Szkole Podstawowej nr 41 im. Jana Matejki w Częstochowie został powołany zespół zadaniowy uczniów z klasy 6a:

Oliwia Lenart,

Zuzanna Poskuta,

Krzysztof Trzepizór,

pod opieką merytoryczną nauczycielki historii p. Magdaleny Papalskiej.

Zadanie szkolnego zespołu zadaniowego to wybór częstochowianina, który stracił życie w zbrodni katyńskiej w roku 1940 i któremu poświęcona jest płyta pamiątkowa wraz z zasadzonym dębem na Placu Katyńskim w Częstochowie. Następnym zadaniem uczniów będzie poznanie historii życia i okoliczności śmierci bohatera projektu. Kolejny etap projektu to przybliżenie wybranej postaci uczniom naszej szkoły.

Postać, którą chcą upamiętnić uczniowie to oficer piechoty Roman Muś, uwięziony w obozach w Starobielsku i Ostaszkowie, zamordowany przez NKWD w Twerze w 1940r.